Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A világhírű politikai filozófus kitart amellett, hogy a liberális demokrácia és a nyugati kapitalizmus jelenti az emberiség számára a szociopolitikai fejlődés csúcsát, egyetlen más alternatíva sem képes vetélkedni vele.
Francis Fukuyama nagyon sok csapdával nem számolt, amikor 1989-ben közzétette azóta sokat vitatott tézisét a történelem végéről. A Stanfordi Egyetem professzora a Foreign Policynak adott hosszú interjúban Trumpot is olyan akadályként említette, amellyel nem lehetett előre számolni.
Az elnök a tébolyodottságával szó szerint megszemélyesítette, hogy a társadalomban a törésvonalak manapság már nem konkrét politikai kérdések, hanem az identitás mentén alakulnak ki. Tehát hogy milyen legyen a nemzet és milyen értékeket kövessenek az emberek. Aki elfogadja ezt az irányzatot, az félreteszi a józan eszét. Nem mérlegel, törzsi hűséget tanúsít. Aminek az alapja korábban a keresztény identitás volt, most viszont elmeháborodott összeesküvés-elméletekre épül. Jól látni ezt más országokban is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.