Nem fekete-fehér történet: a szereplők bőrszíne miatt került össztűz alá a Netflix sikersorozata
A szereposztók döntéseit történelmi tények is erősítik, de mégsem elégedett mindenki. Sőt nem várt irányból is támadják a sorozatot.
Tejeskávészínű angol királyné? Fekete nemesség Londonban? És mindez a XIX. század elején? Amióta ez látható a Bridgerton család és más famíliák szerelmi kalandjai körül forgó Netflix-sorozatban, sokféle amerikai és brit kedélyt borzol a színes bőrű szereplők sokaságát felvonultató szappanopera.
Aki azt hinné, hogy kétszáz évvel ezelőtt a feketék valóban ekkora szerepet játszottak Londonban, és ezen belül a királyi udvarban, az természetesen ugyanolyan tévedésbe esne, mint az, aki – egy Facebook-megjegyzés szerint – a Hófehérkét nézve úgy gondolja, hogy régen minden bányász törpe volt. A sorozat készítőinek nem titkolt szándéka az volt, hogy a mai nézőnek szóló, napjaink konfliktusaival tűzdelt, szórakoztató filmet csináljanak, csak éppen külsőségeiben és szokásaiban áthelyezve egy nevezetes történelmi korba. A szerző, Chris Van Dusen az „alternatív történelem” kifejezést használta egyik nyilatkozatában – nem tudni, véletlenül rímel-e ez az amerikai közéletben eluralkodó „alternatív tényekre”. Az alkotói szándék a visszhangból ítélve sikerült, még ha ez a visszhang vegyes is.