G. W. Bush: A bevándorlók mindig is értéket jelentettek Amerikának

A 43. amerikai elnök a Washington Postban írt véleménycikket. Új könyvét harangozza be, amiben egykori híres bevándorlók portréját adja közre. Olyanokét, mind a cseh születésű Madeleine Albright, aki a demokrata Clinton alatt volt külügyminiszter, vagy Dirk Nowiczki, a kosárlabda liga német származású sztárja.

  • hvg360 hvg360
G. W. Bush: A bevándorlók mindig is értéket jelentettek Amerikának

Az Egyesült Államoknak nem szabad feladnia eddigi politikáját a bevándorlókkal szemben, mert az évszázadok óta tanúsított tisztességes elbánás és nagyvonalúság busásan kifizetődik: az érkezők nemzedékei lettek hálás, keményen dolgozó és hazafias polgárai az országnak – írja Bush, aki nemcsak tollal, hanem ecsettel is portrét festett az alanyairól.

Az összeállítás, amely az „Egy a sok közül” címet kapta, bevallottan arra szolgál, hogy  emberközelbe hozza a vitát a bevándorlásról és a kérdés reformjáról. Emlékeztetni kíván arra, hogy a migráció az amerikai örökség része, és hogy ezek az emberek mindig is rengeteget tettek az Egyesült Államokért. Így pl. az a kelet-afrikai futóbajnok, aki az etnikai erőszak elől menekült el, és most azt mondja: új hazájában mindent megkapott, amiről gyerekként csak álmodott. Vagy az a francia, aki mindig is az amerikai hadsereg tagja akart lenni és a végén kiérdemelte a legmagasabb katonai kitüntetést.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.