A Pegasus-botrány megmutathatja, hogy rendőrállamot csinált-e az országból Orbán Viktor
Újabb bizonyítékot adott a világ legalább 11 országát érintő megfigyelési botrány, hogy az Orbán-kormány olyan társaságba navigálta Magyarországot, amelynek az elvei távol állnak a jogállamiságtól. A miniszterelnök szokás szerint eltűnt, amíg agytrösztje ki nem találta a skandalum hullámait elfedő sztorit, az úgynevezett "gyermekvédelmi" népszavazást.
Mindenkinek megvan az utolsó láncszeme. Az Orbán-kormány azzal véli bizonyítottnak az igazát, hogy éppen olyan szervezetek vizsgálták be az izraeli kémszoftver, a Pegasus által megfertőzött telefonkészülékeket, amelyeket Soros György alapítványa is támogat, vagyis lám-lám, a milliárdos totális-globális támadást indított Magyarország ellen. Az ellenzék viszont azzal arathat kétes sikert, hogy bebizonyosodni látszik: a totalitárius módszerek alkalmazásával Magyarországon megtörtént az autokratikus áttörés.
Valójában azonban sokkal nagyobb tétje van a kémjátszmának. Világszerte a legtekintélyesebb médiumok címlapjain sorjáznak az információk arról, hogy Azerbajdzsánhoz, Kazahsztánhoz, Marokkóhoz vagy Szaúd-Arábiához hasonlóan Magyarországon is a Pegasusszal figyeltek meg olyan újságírókat és ellenzékieket, akiknek közük sincs bűncselekményekhez vagy terrorizmushoz. Vagyis a szoftver alkalmazása illegális volt.
A potenciális megfigyeltek közé ugyanakkor nemcsak harmadik világbeli államok és persze a magyar kormány belső ellenzéke került, hanem olyan nagyhatalmi vezetők is, mint Emmanuel Macron francia elnök vagy Charles Michel, az Európai Tanács jelenlegi elnöke, volt belga kormányfő. Ez viszont azt jelenti, hogy Orbánék társaságának egyes tagjai a globális status quót is veszélyeztethették a tevékenységükkel.
Edward Snowden: A világnak minden eddiginél több oka van, hogy féljen
A 8 évvel ezelőtti kémbotrány főszereplője azt mondja, a Pegasus-ügyhöz képest piti dolog az, amit ő annak idején nyilvánosságra hozott az amerikai titkosszolgálatok által végzett világméretű lehallgatásokról.
A Forbidden Stories nevű nemzetközi tényfeltáró csapat 50 ezer lehetséges megfigyelt telefonszámát kapta meg, amelyen három hónappal ezelőtt 17 szerkesztőség kezdett dolgozni, a The Washington Posttól a Die Zeiten keresztül a magyar Direkt36-ig. Azt egyelőre nem tudni, ki volt a szivárogtató. Az azonban biztos, hogy nem (csak) Orbán Viktort akarták leleplezni. A magyar rendőrállami módszerekre valószínűleg egy globális játszmának köszönhetően derülhetett fény, és e játszmában sokkal inkább Izrael és az izraeli információtechnológia lehetett a célkeresztben.