Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A karaktergyilkosság az egyik leggyakrabban használt formula a közéleti hírek világában. Bőhm Kornél kommunikációs szakemberrel a lejáratás módszertanáról és a hihetőség árnyalatairól beszélgetett Bárdos András. Mi a tanulság Kövér László köteles sztorijából? Mit kellett volna Schmitt Pálnak csinálnia? "Teflon face"-e Orbán Viktor?
Lejáratás a gúnynévtől az álhírig – ez Bőhm Kornél nemrégiben megjelent Karaktergyilkosság című könyvének az alcíme. A módszer és annak jellemző fordulatai több ezer éve virágoznak, s inkább a ledőlt tabuk és a kommunikációs szupersztráda miatt érezzük azt, hogy korunkban vált mindent elsöprő jelenséggé.
A történelmi párhuzamokat ezúttal mellőzve Bárdos András egyebek között arról faggatja Bőhm Kornélt, hogy mitől válik sikeressé egy karaktergyilkosság, miért épülnek fel ezek a támadások több lépcsőben, s hogy hallgatással, beismeréssel vagy visszavágással lehet hatékonyabban védekezni a lejáratással szemben. Mire mutatnak rá az elmúlt két évtized leghíresebb magyar példái? Hová kell ütni, hogy a legjobban fájjon? Miért peregnek le Orbán Viktorról a támadások, és mit rontott el Wahorn András a nyilatkozata után kirobbant vitában?
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.