Nem jött be a thai masszázs, az állami Covid-tesztekből viszont milliárdokat kaszáltak

6 perc

2021.05.27. 04:30

A járvány újabb vámszedői bukkantak fel az egészségügyi beszerzésekben: a Fideszhez közel álló üzleti körök ráeszméltek, hogy a kormány lagymatag tesztelési gyakorlata ellenére is nagyon nagy pénz van a gyorstesztekben.

Ha egy működésképtelen thaimasszázs-szolgáltatóból négy hónap alatt egy csaknem kétmilliárd forint árbevételű gyógyászati nagykereskedővé válhat valaki Magyarországon, akkor ez minden bizonnyal a korlátlan lehetőségek hazája. Ha ehhez még azt is hozzátesszük, hogy a Pénzügyminisztérium adatközlése szerint az elmúlt bő egy évben egészen pontosan 1012 milliárd forint ment el a koronavírus-járványhoz kapcsolódó egészségügyi eszközök beszerzésére, akkor valószínűsíthető, hogy vannak még olyanok, akik az egyéni és társadalmi tragédiák közepette profitálni tudtak a pandémiából.

A HVG feldolgozta azt a csaknem 400, egyenként legalább ötmillió, együttesen mintegy százmilliárd forintos értéket elérő szerződést, amelyeket az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő, korábban állami egészségügyi ellátó) kötött 2020 januárja óta. Bár ez a PM által számontartott összegnek csak a töredéke, hiszen például a lélegeztetőgépeket a Külgazdasági és Külügyminisztérium vásárolta, a vakcinákat pedig a Nemzeti Népegészségügyi Központ, a legnagyobb partnerek között ezen a listán is felülreprezentáltak a kormányhoz közel álló szereplők.

Horror összegeket fizet a kormány a több ezer nem használt lélegeztetőgép tárolására

Havi nagyjából kilencvenmillió forintba kerül a kormány által tavaly felesleges mennyiségben összevásárolt lélegeztetőgépek raktározása - derítette ki a HVG.

A thai masszázs sztorija egymaga kétségessé teszi, hogy legfelsőbb kapcsolatok nélkül lehet-e ma komoly profitja valakinek Magyarországon.