Osztódással szaporodik az egyik leggazdagabb magyar cége
A vezetési tanácsadással foglalkozó, illetve holdingként funkcionáló vállalat tovább működik – egy nagyobb és kisebb lép mellé.
A vezetési tanácsadással foglalkozó, illetve holdingként funkcionáló vállalat tovább működik – egy nagyobb és kisebb lép mellé.
Meredeken emelkednek mind az egészségpénztári befizetések, mind az egészségbiztosítók díjbevételei, ahogy egyre több ember veszi igénybe a magánegészségügyi szolgáltatásokat.
Miután legalább 132 millió dollárral – és feltehetően az X platform algoritmusának megpiszkálásával – támogatta a megválasztott elnök kampányát, a világ leggazdagabb embere a mostani kinevezése után úgy kezelné az amerikai kormányzatot, mintha csupán egy újabb pénznyelő közösségi platform lenne. Musk a támogatásért és a tanácsokért már most jókora hasznot tett zsebre, de Trump további ígéretekkel kecsegteti. Hamarosan hívhatjuk oligarchának!
Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.
Már másodszor áll közel ahhoz az Egyesült Államok, hogy női elnöke legyen, de nagyon sok esetben még ma is a férjek, férfi hozzátartozók döntik el, kire szavaznak a család szavazóképes tagjai – így az anyák, nővérek, női utódok és feleségek is. Parászka Boróka cikke.
Az EU-nak elvileg csak demokráciák lehetnek tagjai, ám Magyarország már nem demokratikus, és más államokban is veszély fenyegeti a jog uralmát, márpedig ez aláássa a demokráciát az egész Unióban – állapítja meg az EUobserveren megjelent tanulmányában John Morijn, Kim Lane Scheppele, Laurent Pech és R. Daniel Kelemen.
Tényleg megbolondult Trump? Megéri lator államnak tartani Kínát? Mik a tanulságai Orbán bécsi látogatásának? Válogatás a világlapok cikkeiből.