Diószegi-Horváth Nóra: Orbán elmondta, kik a magyar nagyasszonyok, de mi van a hétköznapi nőkkel?

3 perc

2021.08.21. 09:00

Az egri nők bátorsága meg az olimpikonok kitartása és ereje szükségeltetik ahhoz, hogy nőként, anyaként napról napra helytálljanak a magyar asszonyok. Kár, hogy mindezt kényszerűségből teszik, a körülmények áldozataiként, kiszolgáltatva a családbarát kormány intézkedéseinek. Vélemény.

Most, hogy a gyermekeinket szerencsésen sikerült megvédeni a szexuális propagandától (jelentsen ez bármit is), ideje visszatérni a gránitszilárdságú alaptörvényben foglalt család fogalmához: apa/férfi, anya/nő, n + 1 gyerek. És mivel a modern kor kihívásai közt egyértelműen előkelő helyet foglalnak el a túlsztárolt genderkérdések, a miniszterelnök kénytelen volt emlékeztetni mindannyiunkat arra, hogy néz ki egy férfi, és kik azok a nagyasszonyok, akikre fel kell néznünk. Szerencsére talált is erre alkalmat, méghozzá stílusosan a Nemzeti Sport hasábjain, az olimpiai szereplésünk értékelése közepette.

Érdekes módon egyébként pont a miniszterelnök volt az, aki a Szöllősi Györgynek adott interjúban genderkérdéssé tette a magyar olimpiai bajnokok ügyét: „Rióban a nők mentették meg a haza becsületét, a nyolcból hét aranyat nyertek a nők és egyet a férfiak. Most meg a férfiak hozták egy kivétellel az összes aranyat. Ha egyszer sikerülne összhangba hozni a kettőt, akkor egy Helsinkihez hasonló eredményt is fel tudnánk mutatni.”

Para-Kovács Imre: Hülye, aki pártpolitikailag értelmezi Hosszú Katinka olimpiai úszását

A világmagyarázatok talán legigénytelenebb formája az, amelyik az univerzum működését annak Orbán Viktorhoz való viszonyában értelmezi. Ez igaz Hosszú Katinka tokiói szereplésének megítélésére is. Vélemény.

Jó tudni, hogy a miniszterelnök legalább az olimpiai aranyak tekintetében vágyik az egyenlőségre.