Para-Kovács Imre: Hülye, aki pártpolitikailag értelmezi Hosszú Katinka olimpiai úszását
A világmagyarázatok talán legigénytelenebb formája az, amelyik az univerzum működését annak Orbán Viktorhoz való viszonyában értelmezi. Ez igaz Hosszú Katinka tokiói szereplésének megítélésére is. Vélemény.
Meglehetősen oktalan dolog abból kiindulni egy sportteljesítmény megítélésénél, hogy a sportoló, aki történetesen Hosszú Katinka, a pályafutása során tudott-e azonosulni Keynes (John Maynard) liberalizmuskritikájával, avagy kezdeti sikereit követően inkább Hayek (Friedrich August von) közgazdasági iránymutatásához húzott-e vagy nem. Bár kétségtelenül erőteljesek az olyan kijelentések, miszerint Hosszú Katinka bukófordulói jelentősen javultak, miután olvasta Béndek Péter Van-e kiút a nemzetből? című könyvét, valóságtartalmuk azonban megkérdőjelezhető.
Ha nem lenne világos, arra gondolok, hogy mindenki hülye, aki pártpolitikai értelmezést ad Hosszú Katinka olimpiai szereplésének,
és aki elhiszi, hogy egy sportoló, akit azóta, hogy járni tud, napfelkelte előtt elcipelnek egy uszodába, majd sötétedéskor hazaviszik, elvi alapon viszonyul bármilyen kormányhoz.
"A végén Mike Tysont is kiütötték" - mi történt Hosszú Katinkával Tokióban?
Keresi régi önmagát a háromszoros olimpiai bajnok Tokióban, ahol címvédőként kapott ki nagyon két fő számában, esélye sem volt beleszólni az érmekért folyó küzdelembe. Az úszók szövetségi kapitánya szerint "sajnos vége van annak a sikersorozatnak, ami őt jellemezte".