Léa Seydoux: Az amerikai kritikusok nem értették A feleségem története üzenetét

"Imádom a kulturális tarkaságot, a filmes sokszínűséget" - mondja a HVG-nek adott interjújában Léa Seydoux, aki Enyedi Ildikó A feleségem története című filmjével párhuzamosan forgatta a legújabb James Bond-mozit. A francia színésznő szerint a magyar rendező alkotása az európai filmművészet legszebb hagyományához tartozik.

Léa Seydoux: Az amerikai kritikusok nem értették A feleségem története üzenetét

HVG: Enyedi Ildikó a me toora adott reakciójának mondta a filmjét, A feleségem történetét, merthogy a macsó Störr hajóskapitányt fiatal, kacér, bohém felesége avatja be az élet kalandjaiba, mintegy fricskát adva a mindent uralni akaró férfitársadalomnak. Osztja ezt a nézőpontot?

Léa Seydoux: Teljesen egyetértek. A feleségem története számomra is éppúgy szól a létezés értelméről, fájdalmas tanulási folyamatról, amelyen keresztülmegyünk életünk során, a nemek közötti különbözőségekről, csatákról, kibékítésről. Störr hajóskapitány folyamatos kontrollt akar gyakorolni felesége, Lizzy felett, akit nem tud betörni, kicsúszik a „kezei” közül. A férfi emiatt elmegy bizonyos értelemben a szerelem mellett. Akkor döbben rá, hogy mennyire szerette őt a felesége, amikor Lizzy eltűnik az életéből.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.