Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hirtelen főszerkesztőt váltott a legnagyobb német bulvárlap, a Bild Zeitung, ám maradt, ami volt: a pillanat hangulati tükörképe.
„Bild, BamS, Glotze” – vagyis a Bild Zeitung című bulvárlap, annak vasárnapi kiadása, a Bild am Sonntag és a bámulnivaló, a tévé. Gerhard Schröder korábbi német kancellár szerint ez a három dolog kell a politikai sikerhez, a kormányzáshoz. Schröder ezt annyira komolyan gondolta, hogy a második hivatali ciklusához a Bild szerkesztőségéből választott magának szóvivőt, Béla Anda személyében.
Kétségtelen tény: a német politikai közéletben, s főleg a közhangulatban a Bild megkerülhetetlen. Igaz, az internetes újságírás előretörésével a korábbiakhoz képest a példányszáma jelentősen visszaesett. Manapság „mindössze” 1,3 millió ember veszi meg naponta az egy euróba kerülő színes-szagos, lepedő méretű hírharsonát.
Nem csoda tehát, ha feltűnést keltett, amikor a közelmúltban egyik napról a másikra elbocsátották a főszerkesztőt, az irodáját kiürítették, elvitték a tábori ágyát is, és új embert tettek a helyére. A laptulajdonos, az Axel Springer Kiadó indoklása szerint a felmondás oka hatalommal való visszaélés, a munkatársakhoz fűződő munkahelyi és magánkapcsolatok összemosása, függőségi viszonyok kihasználása volt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.