Családvédő Fidesz-alelnökből hamar a kormány mosolydiplomatája lett Novák Katalin
Szélsőjobboldali találkozók és családvédelminek nevezett abortuszellenes konferenciák után villámgyorsan váltott az államfővé választott Novák Katalin. A köztársasági elnök a megválasztása óta eltelt néhány hétben igyekezett megerősíteni a Visegrádi Négyeket, követelte az ukrajnai háborús bűnök kivizsgálását és békejobbot nyújtott az Orbán Viktor oroszbarátságát kritizáló lengyel elnöknek. Az Európában egyre jobban elszigetelődő magyar kormány igyekszik a maga javára használni ezt az államfői kommunikációt.
Május végén, a magyar kormány pénzügyi és ideológiai támogatásával tartották Budapesten a Politikai Hálózat az Értékekért nevű szervezet konferenciáját. A „családvédő, életvédő” és abortuszellenes felszólalók között ott volt Amy Sinclair iowai szenátor, akinek vezetésével radikálisan szigorították a terhesség-megszakítást az amerikai államban, a konferencia szponzorjai között pedig feltűnt az oroszbarát dezinformációs portálnak tartott CitizenGo, valamint több szélsőséges, ultrakonzervatív szervezet is.
Az eseményről csak egy rangos résztvevő hiányzott: Novák Katalin, aki egészen tavaly novemberig a szervezet elnöki posztját töltötte be.
Nem ez az egyetlen változás Novák Katalin programfüzetében, mióta a korábban családügyi miniszterként és a Fidesz alelnökeként tevékenykedő politikust köztársasági elnökké választották. A kormány kommunikációs gépezete a konzervatív, szélsőjobboldali pártszövetségekkel tárgyaló, oroszországi kapcsolatotokkal is rendelkező Novákból néhány hónap alatt teremtette meg a békeszerető, kiegyezésre törekvő köztársasági elnök képét, és ennek érdekében
néha még a hivatalos kormányzati propagandával is szembemegy.