Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Denis MacShane, aki Tony Blair kormányában volt az uniós ügyekért felelős miniszter, arra figyelmeztet az Independentben, hogy a parlamenti választások második fordulójának eredménye nem csupán Franciaországot gyengítette meg, hanem az unió számára is veszélyeket rejt, hiszen ha a franciák elfordulnak a politikától, akkor áldozatul esnek bizonyos politikai kísértéseknek.
Denis MacShane, aki majdnem 20 éven át munkáspárti képviselő is volt, kommentárjában rögzíti, hogy a következő öt évben nem lesz működőképes többség a francia törvényhozásban, a legnagyobb erőt azok képezik, akik nem mentek el szavazni.
Egyik nagy párt sem volt képes szavazásra serkenteni a tömegeket, még Marine Le Pen-féle Európa-ellenes, Putyin-barát kemény jobb, illetve a Jean-Luc Mélenchon vezette Európa-ellenes, Putyin-párti kemény baloldal sem. Úgyhogy most komoly bajban van a demokrácia, mert a franciáknál nincs olyan vezető, illetve politikai mozgalom, amely lelkesíteni tudna bárkit is. Azaz Emmanuel Macron elnök anélkül kezdi meg második ciklusát, hogy a szavazópolgárok megmondták volna, mit szeretnének.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.