Nagypályás csaló vagy gazdagokat leckéztető hős a Netflix-sorozat orosz álörökösnője?
Senkit sem ismert az amerikai felső körökben, pénze és lenyűgöző diplomája sem volt, mégis megkopasztotta a New York-i elitet az orosz származású Anna Sorokin, akinek igaz történetéről Az örökösnő álarca mögött címmel a Netflix készített minisorozatot.
Ennek a narratívának a népszerűsítése, egy szociopata, narcisztikus, elítélt bűnöző ünneplése helytelen
– így nyilatkozott a csalásért, szélhámosságért elítélt Anna Sorokin (születési nevén Anna Szorokina) egyik áldozata, Rachel DeLoache Williams egykori munkaadójának, a Vanity Fairnek. Az amerikai magazinnál 2019-ig képszerkesztő Williams a Netflix nemrég bemutatott, Az örökösnő álarca mögött (Inventing Anna) című sorozatát kritizálta ilyen hevesen.
A kilencrészes film Sorokin igaz történetét mutatja be, aki Anna Delvey álnéven, magát német örökösnőnek hazudva csalt ki dollárszázezreket a New York-i felső tízezer tagjaitól 2013 és 2017 között. A kritikák ellenére a műsor rendkívül népszerű: az Egyesült Államokban ugyanúgy, mint Magyarországon is vezeti a Netflix legnézettebb tartalmainak listáját. Williams szerint a széria készítője, Shonda Rhimes – aki A Bridgerton családdal hatalmas sikert aratott – „különleges, sőt inspiráló személynek” állítja be a börtönből tavaly szabadult, és még mindig csak 31 éves Sorokint.
A sorozat előzetese: