Műfajteremtő strandfotókból nyílt kiállítás a Műcsarnokban

Évtizedek óta örökíti meg fényképezőgépével a világ strandjait és strandolóit a brit Martin Parr, akinek fürdőzős fotói egyszerre viccesek és szociálisan érzékenyek. Képeiből a Műcsarnokban nyílt kiállítás a Budapest FotóFesztivál programsorozat részeként.

Műfajteremtő strandfotókból nyílt kiállítás a Műcsarnokban

„Nagy-Britanniában sohasem vagyunk 75 mérföldnél (120 kilométer) távolabb a tengertől, így a tengerparti fotózás erőteljes brit hagyományai senkit sem lepnek meg. Lehet, hogy a street photography az amerikai fotográfusoknak köszönhető, de nekünk ott van a strand.

Magától értetődő tehát, ha azt mondjuk, mi teremtettük a »beach photographyt«.”

Így beszélt a brit fotóművész Martin Parr félig komolyan, félig viccesen arról a munkáról, amelynek során kezdetben az angol, majd a világ szinte minden táján fellelhető strandokat fényképezte. Pontosabban inkább a strandolókat, mert Parrt mindig is az ember érdekelte leginkább. A képeiből nemrég Strand az egész világ (Life's a Beach) címmel nyílt kiállítás a Műcsarnokban (június 26-ig látható).

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.