Irodaházat vett a Semmelweis Egyetem
Az épület egyharmadát eddig is az intézmény használta.
Az épület egyharmadát eddig is az intézmény használta.
Amikor a kerületben zajló óvodabezárások idején egy fideszes óvónő azért imádkozik a templomban, hogy ne menjek oda beszélgetni, az kemény – mondott egy példát Molnár Áron a HVG Címlapsztori legutóbbi rendezvényén arra, hogy milyen élményeket hozott számára az elmúlt éveit meghatározó közéleti buzgalom. De vajon az elért eredmények dacára miért vetett véget a noÁr mozgalomnak? Mit gondol arról, amikor nemcsak a kormánypropaganda, hanem Azahriah, Krúbi vagy Puzsér Róbert is beleáll, hogyan olvasott be Németh Szilárdnak a Hadik forgatásán, és irigykedik-e Nagy Ervinre, amiért nem ő áll helyette Magyar Péter oldalán?
Mások mellett a Spiegel, a Neue Zürcher Zeitung és a Washington Post is foglalkozik Orbán Viktor tbiliszi útjával. A Der Standard és a Kurier a magyar miniszterelnök ausztriai vizitjére reagál. Ha Andrej Babis győz jövőre, fennáll a veszélye annak, hogy Putyin közép-európai előőrse kiterjed Csehországra, írja a Politico. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az európai államok vezetői egyre inkább elképzelhetőnek tartják, hogy fegyveres konfliktus tör ki Oroszország és országuk, illetve Oroszország és a NATO között. Bár a háborús pszichózis keltésében az Orbán-kormány jár élen azzal, hogy naponta vizionálja azt, hogy a NATO hibájából kitör a harmadik világháború, a kontinens többi kormánya Oroszországot teszi felelőssé a veszély növekedéséért és párbeszédet folytat polgáraival a honvédelemről. A magyar kormány, amely évek óta a háborús veszélyhelyzet körülményei között irányítja az országot, nem érzi szükségesnek a polgárok tájékoztatását.
Felhúzta az EU a kínai autók előtt a vámfalat, amit könnyű megkerülni. Kérdés, a szigor segít-e a bajba került európai gyártókon?
Néhány kilométerre volt egymástól a Tolnai-dombság szélén, a Mezőföldön Illyés Gyula szülőháza és Lázár Ervin gyerekkorának színhelye, mára azonban már csak hűlt helye maradt mindkettőnek. Az írók művein keresztül azonban tovább él Rácegres, ahol a „puszták népe” élt, és ahol a Négyszögletű kerek erdő csodái történtek.