III. Károly magára szabhatja a monarchiát, és átszervezheti a királyi család szerepét
A gyász után a családi viszonyok rendezésébe és a monarchia óvatos reformjába vághat bele a történelmi várakozás után trónra lépő III. Károly brit uralkodó.
A trónöröklési sorrendben az első volt, a YouGov közvélemény-kutató által végzett felmérésben viszont csak a hetedik legkedveltebb tagja a királyi családnak Károly walesi herceg, amikor az anyja, II. Erzsébet, 70 évnyi uralkodás után, 96 éves korában elhunyt. A várakozás jót tett a megítélésének. A rivaldafényben balféknek tűnő fiatalemberből az első házasságának botrányos felbomlása, majd Diana hercegné halála után népszerűtlen és megkeseredett középkorú férfivá vált, majd 2005-ben feleségül vette régi szerelmét, Camilla Parker Bowlest – akivel Dianát csalta –, és 73 éves korára jobban beleérett a betöltendő szerepébe, mint azt korábban gondolták.
Egy szerető rehabilitálása: Kamilla csendben végigvitt egy forradalmat
Az ország leggyűlöltebb nője volt nem is olyan rég, most pedig a királynéja lesz ugyanennek az országnak. Ha Károly jó királynak bizonyul, abban elévülhetetlen érdeme lesz Kamillának, és ezt az utódlását nagyon gondosan megtervező II. Erzsébet királynő is tudta. Nem véletlen, hogy nem sokkal a halála előtt írásba adta: Kamillát megilleti a királynéi cím.
A királyként mondott első beszédében III. Károly megismételte azt a fogadalmat, amit az anyja tett 21 éves korában az ország szolgálatára, és
rögvest a trónörökösnek dukáló walesi hercegi címet adományozta idősebbik fiának, Vilmosnak.
A kisebbiket, Harryt (Henriket) és annak feleségét, Meghant pedig a szeretetéről biztosította, „ahogyan felépítik az életüket a tengerentúlon”. Az új uralkodóval nemcsak az öröklési sorrend ugrik egyet, hercegi és grófi címek is gazdát cserélnek, amit aprólékosan számba vett a brit sajtó, hiszen hasonlóra hét évtizede nem volt példa.