Nem a fair play csúcsa, ahogy a pénzben úszó Premier League megfojtja vetélytársait
Nincs az a pénz, aminél többet ne tudna elkölteni a Premier League, a nyári átigazolási szezonban alaposan be is vásárolt, és minden mutató alapján egyre növeli előnyét a többi európai labdarúgó-bajnoksággal szemben.
Nem bizonyult túlságosan türelmesnek az angol Chelsea labdarúgóklub új elnöke, az amerikai Todd Boehly: a múlt héten menesztette a vezetőedzői posztról a német Thomas Tuchelt, miután a halvány szezonkezdet részeként a Bajnokok Ligája (BL) csoportkörének első fordulójában kikaptak a horvát Dinamo Zagrebtől.
Tuchel hiába bizonyult alig 20 hónapos ideje alatt a londoni alakulat történetének negyedik legjobb győzelmi aránnyal rendelkező edzőjének – és nyerte meg tavaly a BL-t –, Boehly és befektetőtársai a jelek szerint többet akarnak a pénzükért. Azért a 2,5 milliárd fontos rekordösszegért, amit egy konzorcium keretében idén májusban kifizettek a korábbi tulajdonos, Roman Abramovics orosz oligarcha által kényszerűen eladott klubért. És azért a további 282 millió euróért, amit a Chelsea az augusztus 31-én zárult átigazolási szezonban új játékosokra költött – akiket már az angol Graham Potter építhet be a csapatba.
Sem klub, sem fociliga nem fordított még soha annyit átigazolásra, mint idén nyáron a Chelsea, illetve az angol Premier League.
A PL húsz csapata összesen 2,24 milliárd euróért vett játékosokat; ez csak kevéssel marad el attól az összegtől, amennyit az öt európai elit liga másik négy tagja – a spanyol, a német, az olasz és a francia – együttesen kiadott. És felülmúlja azt a 2,18 milliárd eurót, amennyit a PL klubjai eddigi éves rekordként a 2017–2018-as szezonban költöttek, de akkor a nyári és a téli átigazolási ablakban összesen.