Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Még nem tudni pontosan, hogy valóban jót tesz-e az agynak a pszilocibin, de egyre több startup épül erre a feltételezésre.
Tudatmódosító szerek árusításában a kis Hollandia régóta nagy, és újabban kifejezetten piacvezető lett kicsiben, pontosabban mikróban. A kulcsszó éppen ez: microdosing, azaz adagolás piciben. Bocsássuk előre: a tudósok – bár szorgosan vizsgálják a kérdést – megosztottak abban, hogy bizonyos tudatmódosító szerek apró, de rendszeres adagjai valóban serkentik-e az agytevékenységet, vagy pusztán a placebóhatást érzik azok, akik úgy vélik, jobban tudnak dolgozni tőle.
A tudományos tisztázatlanság ellenére sorra alakulnak az olyan holland startupok, amelyek varázsgombával látják el az agymunkásokat. A lényeg a pszilocibin, a többféle gombafajban megtalálható hatóanyag. Egy adag gomba a régóta szokásos – helyenként illegális, helyenként hagyományos – mennyiség 5–10 százaléka.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.