Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Csapataink szilárdan tartják a frontot Kreminna térségében – közölte az állami hírügynökség az orosz polgárokkal, akiknek egy részét ez bizonyára megnyugtatja mára, a többiek viszont megjegyzik magukban, hogy eszerint tegnap óta harminc kilométert hátráltunk. Efféle rendszerekben sokan megtanulnak olvasni a sorok között.
Magyarország haladékot kapott a Gazpromtól a gáz kifizetésére, így szól a mi örömhírünk; ha igaz, akár három évig húzhatjuk a törlesztést. Ez azért is biztató, mert ha a ruszkik ilyen tempóban menekülnek, akkor három év múlva nem lesz kinek csengetni. És vannak más jó hírek is, például a magyar állam októberben már csak béreket hajlandó folyósítani, egyéb beszerzéseket nem fizet ki, és így egy csomót spórolunk.
Most épp a fizetési nehézségek miatt omlott Putyin karjaiba Orbán
Ismételten Putyin lekötelezettje lett az Orbán-kormány. Magyarország devizaszűkében, a forint árfolyama összeomlóban, és bár a propaganda mindent az uniós szankciókra kenne, a történtek mögött a kormány és a jegybank súlyos hibái sejlenek föl.