Nemzetközi lapszemle: Oroszország nem Felső-Volta atomfegyverekkel

Veszélyes törpének kezelni Oroszországot. Moszkva második frontot nyithat a Nyugat-Balkánon. Donald Trump 49 millió dolláros pert indított a Watergate-ügyet leleplező újságíró, Bob Woodward ellen. Válogatás a világsajtó írásaiból.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Oroszország nem Felső-Volta atomfegyverekkel

Al Jazeera

Bár az ominózus évtizedek tapasztalatai alapján a kelet-európai országok pontosan tudják, kivel van dolguk, amikor Oroszországról esik szó, egyik-másik mégis Moszva-barát álláspontot foglal el és beveszi az orosz propagandát. Ezt írja Sonja Muzikárová, a szlovák külügyminiszter-helyettes tanácsadója.

Rámutat, hogy az orosz invázió a II. világháború utáni nemzetközi rend alapját: a békét ütötte ki a helyéről. A keleti régió még emlékszik a megszállásra és az oroszok ellenségességére. Szlovákia, Bulgária és Magyarország ezzel együtt kiemelkedik, mert évek óta szoros viszonyt ápol a Kremllel. A magyaroknak csupán 45%-a tekinti Putyint fenyegetésnek, a bolgároknál és a szlovákoknál a szankciók támogatottsága is alacsony. Ez pedig lecsapódik a három kormány politikájában és megnyilvánulásaiban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?