Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hadik András a magyar történelmi szakirodalomban soha nem kapta meg az őt megillető elismerést, munkásságát igazán fel sem dolgozták teljes egészében. Egyedül Berlin elfoglalásának huszárcsínyét ismeri a széles közvélemény, pedig pályafutása, a Habsburg Birodalomban betöltött szerepe ennél jóval többet érdemelne.
Hadik felvidéki, valószínűleg szlovák eredetű kisnemesi családból származott, felmenői között számos evangélikus lelkész volt. Katona apja katolikus hitre tért, s ismertette el a család feltehetően korábbi nemességét 1720-ban III. Károly királlyal.
Apja katonának szánta, ám ő először a kőszegi, majd a kassai jezsuitáknál tanult, és akár szerzetesnek is állhatott volna. Ehelyett jogi tanulmányokat is folytatott, s először az államigazgatásban helyezkedett el, majd apja 1732-ben beprotezsálta a Dessewffy huszárezredhez a zászlósi, a legalacsonyabb tiszti beosztásba. Onnan már nyílegyenesen vezetett a karrierje felfelé, végül elérte a legmagasabb, a tábornagyi rangot, s a Habsburg Birodalom katonai vezetője lett, élete utolsó másfél évtizedében az Udvari Haditanács elnöke. Az egykori kisnemes előbb magyar, majd birodalmi grófi címet szerzett, s megkapta a Mária Terézia-rend nagykeresztjét (160 év alatt mindössze négy magyarnak jutott ki ez az elismerés), s udvari titkos tanácsos lett.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.