Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Múlt heti cikke után ezúttal véleményrovatában foglalkozik a Spiegel munkatársa a német cégek, és általában a német gazdaság magyarországi szerepvállalásával. Ha a német vállalatok azt hiszik, hogy lavírozással megtalálják a saját számításukat, azzal csak bűnrészesek lesznek az állami gengszterizmusban, írja publicisztikájában Michael Sauga.
Az is botrány, hogy a nagy német konszernek nem nyitják ki a szájukat Orbán Viktor botrányos viselkedése láttán, miközben Magyarországon meghatározó az urambátyámrendszer és a korrupció. Ez a megközelítés árt a demokráciának, Európának és a gazdaságnak is – hangsúlyozza Sauga, a Spiegel brüsszeli tudósítója, aki már annak a múlt heti anyagnak az elkészítésében is segédkezett, amely azt mutatta be, miként vet szemet bizonyos német érdekeltségekre a magyar állam és milyen módszerekkel piszkálja ki a tulajdonosokat.
Az említett cikk:
Spiegel-helyzetkép: Maffiamódszerek - miként szorít ki Orbán sorra német cégeket
"Visszautasíthatatlan" ajánlat, jogi szigorítás és versenytárgyalások, ahol már indulni sem érdemes. Német cégvezetők tapasztalatai Magyarországon. A Német Kereskedelmi Szövetség ügyvivője Brüsszeltől vár közbelépést.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.