„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Megtörtént eset ihlette Jessamine Chant, valós helyszínen indul a történet, amely aztán a fantázia világában játszódik, ahol a nőknek robotgyerekeken kell megtanulni, miképp tegyenek eleget a lehetetlen elvárásnak, hogy jó anyák legyenek.
Egy anya mindig türelmes. Mindig kedves és odaadó. Sosem hullik szét. Egy anya az ütköző a gyermeke és a kegyetlen valóság között
– ilyen leckéket kapnak Jessamine Chan Jó anyák iskolája című regényében azok a nők, akikről a hatóságok úgy ítélték meg, hogy nem alkalmasak szülőknek. Ők a Jó Anyák Iskolája nevű bentlakásos intézménybe kerülnek, ahol egy éven át tanulják, hogyan elégítsék ki gyermekeik szükségleteit megfelelőbben, mint ahogy addig tették. „Egy anya olyan, mint egy cápa. Mindig mozgásban van. Folyamatosan tanul. Mindig próbál jobban teljesíteni” – intik a nőket az oktatók, de hamar nyilvánvalóvá válik, bárhogy igyekeznek is a bentlakók, soha nem lehetnek elég jó szülők.
Az elsőkönyves kínai-amerikai szerző regénye nem várt sikert aratott, a kritikusok méltatták, felkerült a The New York Times bestsellerlistájára, Barack Obama korábbi amerikai elnök a kedvenc olvasmányai között említette, tévésorozat készül belőle. (A regény az Egyesült Államokban tavaly év elején, Magyarországon idén áprilisban jelent meg a 21. Század Kiadó gondozásában és Török Ábel fordításában.) „Dühítően időszerű” – írta a The New York Times kritikusa. Valóban, a Jó anyák iskolája egyszerre szól a családokból szociális vagy egyéb okok miatt kiemelt gyerekek problémájáról, és azokról az egyre irreálisabb elvárásokról, amelyek a fejlett világban a szülőkre nehezednek.
Barack Obama 2022-es olvasmánylistája:
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.