Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Véget kell vetni annak, hogy a mesterséges intelligencia nyakra-főre megjelenjen a közösségi szférában, mielőtt ő írja elő nekünk, hogy mit csinálhatunk, írja a világhírű történész-filozófus az Economistban, de még van kedve viccelődni is.
Harari úgy véli, hogy a történetmesélő számítógépek megváltoztatják az egész történelmet. A jeruzsálemi Héber Egyetem professzora az Economist felkérésére fejtette ki nem túl derűlátó véleményét. Eszerint az utóbbi években olyan eszközök jelentek meg ezen a területen, amelyek váratlan irányból az egész emberiség túlélését fenyegetik. Hiszen már képesek befolyásolni, sőt alakítani a nyelvet, szavakkal, hangokkal, képekkel. Ily módon befolyás alá vonták a civilizáció operációs rendszerét.
Hiszen a nyelv jóformán a teljes emberi kultúra alapja. Ám azt meghódította az MI, és innentől kezdve képes egészen bizalmas viszonyt kialakítani az emberekkel, így pedig hatni tud azok véleményére, világnézetére.
Mekkora gond lehet abból, hogy nem nagyon értjük, mi zajlik a mesterséges intelligencia fejében?
Sok problémát okozhat, hogy nem tudjuk, válaszadás előtt és közben mit "gondol" egy gép. Alapfogalmakat is újra kell gondolni, ahogy egyre inkább elterjed a mesterséges intelligencia.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.