„Nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelni, hogy valaki felvételt nyerjen a Bolthoz"

Akár a rollerkölcsönzési piacra is beszállhat a Bolt – mondja Sabjányi László, a 45 országban, mobilalkalmazáson keresztül működő, észt hátterű taxitársaság év elején kinevezett ügyvezetője.

„Nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelni, hogy valaki felvételt nyerjen a Bolthoz

HVG: Mindössze egy évet töltött a Wolt ételkiszállító cég élén. Visszautasíthatatlan ajánlatot kapott a Bolttól?

Sabjányi László: 2023 januárjában csatlakoztam a Bolthoz, azt láttam, hogy a társaság újat tud mutatni a taxispiacon. Jogilag ugyan diszpécserszolgálat vagyunk, de inkább digitális mobilitási alkalmazásként definiáljuk magunkat, hiszen más országokban a Bolt nemcsak taxizást, hanem egyéb szolgáltatásokat, például rollerkölcsönzést és autómegosztást is nyújt.

HVG: Nemrég inkább visszalépés, mintsem fejlődés történt azzal, hogy az ételkiszállítást szüneteltetik, és kizárólag taxitársaságként üzemelnek.

S. L. : Üzleti döntés volt, hogy az ételkiszállítást nem érdemes folytatni. Vizsgáljuk, hogy milyen egyéb mobilitási vertikumokba tudnánk belépni.

Kinőtte az ételfutárságot a magyarországi Wolt

Eddig csak ételt hordott ki, az ősztől saját raktárbázisáról, kereskedőként is piacra lép Magyarországon a finn technológiai vállalat, a Wolt.

HVG: Ez utóbbi piacok nem telítettek? Például a budapesti rollerkölcsönzésben egyre több az új szereplő.

S. L. : Most inkább arra alapozzuk a növekedést, hogy új városokban jelenünk meg. Budapesten kívül már öt városban működünk, és keressük azokat a településeket, ahol érdemes lehet elindulni, ahol méretgazdaságosak lehetünk.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?