A politika, a menni vagy maradni, a droghasználat és a homoszexualitás is terítékre kerül a Katona új darabjában
Tarnóczi Jakab új rendezése, az Extázis ismét a társadalmi elszigeteltség kérdését járja körül.
Tarnóczi Jakab új rendezése, az Extázis ismét a társadalmi elszigeteltség kérdését járja körül.
Az újjáépítés csúcspontjának azt a pillanatot tartja Philippe Villeneuve, a Notre-Dame főépítésze, amikor a nyolcméteres kereszt felkerült a katedrális legmagasabb pontjára. A tűzvésszel tudatosodott benne, mit jelent a párizsi Notre-Dame, a gótika mesterműve a világ számára, mondja a HVG-nek adott interjúban.
A magyar közélet szereplői, a pártpolitika és a politikaközeli influenszerek megvetették már a lábukat a Facebooktól a TikTokon át a Discordon mindenhol, a politikai kommunikáció jelentékeny része ezeken a felületeken zajlik célok és szerepek mentén válogatva.
Tényleg bármit el lehet adni az embereknek azzal, hogy a múltra emlékeztetjük őket – de nem csak tárgyakat, hanem gazdaságpolitikát is. A nosztalgia gazdaságát kutatók bemutatták, hogy minél szegényebb valaki, annál szebbnek hiszi a múltat, hogy a kollektív stresszhelyzetben jobban eltűrjük a drágulást, de még azt is, hogy ötvenéves gazdasági tévhitek tudják alakítani a politikát.
Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.
Annie Jacobsen könyve a nukleáris világháborúról hátborzongatóan részletes, de Észak-Koreáról, a képzeletbeli világégés kirobbantójáról keveset tud. Az a kevés is nagyon ijesztő.
Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?