Nemzetközi lapszemle: Meghatározó döntés előtt áll Izrael

Rafah vagy Rijad, teszi fel a kérdést a New York Times. A Frankfurter Allgemeine Zeitung az EU keleti nyitásának húsz évét értékeli. Emmanuel Macron és Orbán Viktor Európa-vízióit elemzi a Politico. Olaszországban nincs minden rendben a sajtószabadsággal, írja a Die Welt. A Die Presse többek közt a lengyel-magyar diplomáciai kapcsolatokkal foglalkozik. Válogatás a világlapok cikkeiből.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Meghatározó döntés előtt áll Izrael

Le Figaro

Orbán Viktor vendégül látja Donald Trump híveit, mert az elnök újraválasztásában reménykedik. A CPAC rendezvényére egész Európából eljöttek a populista hangadók, hogy közösen állítsák pellengérre a woke-ságot. Ezek a fórumok markáns, ám egyúttal ügyesen nyomuló formákat alkalmaznak, ám Magyarországon a kulturkampf mögött több van, mint egyszerű retorika – állapítja meg tudósításában Albert Kornél.

A kormány betiltotta a biológiai nem megváltoztatását, tilos kiskorúak számára nyilvánosan bemutatni a homoszexualitást, és egynemű párok nem házasodhatnak össze. Viszont ha a woke hozzáállás ostorozói elhagyják a komfortzónájukat, akkor azt látnák a magyar fővárosban, hogy az fürdik a baloldali liberalizmusban.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?