A második legfiatalabb védelmi miniszter lehet az USA történetében a 44 éves Pete Hegseth, egyben a legtapasztalatlanabb s a legradikálisabb nézeteket megfogalmazó is. Már ha Donald Trump jelöltje átmegy a szenátus szűrőjén. Hegseth az őrnagyi rangig vitte,
szakasz volt a legnagyobb egység, amit irányított,
a Pentagon viszont évi 800 milliárd dollárosnál is nagyobb költségvetésért, a világ legerősebb, 1,3 milliós aktív állományú hadseregéért, illetve további 1,4 millió nemzeti gárdistáért, tartalékosért és civil alkalmazottért felel.
Nemcsak a képességeik, hanem az előéletük is alkalmatlanná teheti Pete Hegseth-et és Matt Gaetz-t a kormányzati posztokra.
Peter Brian Hegseth a minnesotai Minneapolisban született, apai és anyai ágon is norvég felmenőket tart számon. A középiskolában amerikai futballban és kosárlabdában jeleskedett, utóbbit a Princeton Egyetemen is űzte, ahol politológiából szerzett diplomát. A The Princeton Tory konzervatív diákújság kiadójaként társszerzője volt annak az írásnak, amely a „homoszexuális életstílust” abnormálisnak és erkölcstelennek bélyegezte.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.