Magyar Péter sikerességének titkát fejtegeti a Deutsche Welle

A német médium szerint vannak olyan pontok, ahol Magyar álláspontja ugyanolnya problémás, mint Orbáné.

  • hvg360 hvg360
Magyar Péter sikerességének titkát fejtegeti a Deutsche Welle

Bárhol az országban bukkan fel a Tisza elnöke, oda tódulnak oda az emberek. Éljenzik, kezet akarnak fogni vele, közös szelfi a nagy vágyuk. Vagy megmondják neki, hogy ez így nem mehet tovább és ő a nagy reménységük, tehát hogy lesz változás. Egyesek messiásként imádják. Nincs nála jelenleg népszerűbb politikus Magyarországon – írja a Deutsche Welle riportja.

A jelenlegi rendszer végét persze még nem látni, de az világos: sokan elégedetlenek és hatalomváltást szeretnének. Magyar Péteren kívül idáig senki sem volt képes még megközelítőleg sem ilyesfajta tömeghangulatot gerjeszteni.

Sokaknak már jó ideje elegük van az Orbán-rezsimből. A kormányfő és hatalmi köre jóformán csakis a klientúrát szolgálja ki, ami a választók nagyjából egyharmadát teszi ki. Rájuk szabják az adókönnyítéseket és más pénzügyi csemegéket. Ők kapják a fontos posztokat az államapparátusban, illetve a közigazgatásban. Cégeik profitálnak a közbeszerzésekből. Mindenki más a túlélésért küzd, vagy sanyarú körülmények között él.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?