Kovács Bálint: Csapataink a Harcosok Klubjában állnak

Tizenöt éve kormányoznak kétharmaddal, nincs törvény, amit ne alakíthatnának vagy hághatnának át kedvükre, még az ország alkotmánya sem jelent számukra semmiféle visszatartó erőt, mégis azt állítják: folyamatosan támadás alatt állnak és védekezniük kell. Legújabban a Harcosok Klubjával: muszáj harcnak nevezni, mert az igazság kiábrándító lenne.

Kovács Bálint: Csapataink a Harcosok Klubjában állnak

A haza nem lehet ellenzékben, hangzik Orbán Viktor egyik leghíresebb mondata 2002-ből. Azóta eltelt majdnem negyed évszázad, és úgy tűnik, a miniszterelnök rájött, érdemes úgy tenni, mintha mégis mindig ellenzékben lenne a haza. Mert szerinte a háború: béke. Ez szintén egy híres mondat egy olyan regényből, amit sokan elrettentő antiutópiaként olvasnak, egyes politikusok viszont országvezetési kézikönyvként. A háború: béke, a harc: megnyugvás. Harcolni muszáj.

Ez a jobboldali magyar közéleti szereplők egyik állandó paradoxona: „Az enyém a hatalom, az enyém minden, mégis el vagyok nyomva”. Nincs annyi hatalom, lehetőség, pénz és ezeken vásárolt tekintély, amiért cserébe feladnák ezt a sértettségből vagy a politikai haszonszerzés érdekében tudatosan felvett ellenzéki pózt.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?