Ilyen ereje van a gondolatainknak
„Vigyázz a gondolataidra, mert szavakká válnak” – tartja a híres mondás, és itt még nincs vége. A szavakból tettek, a tettekből szokások, a szokásokból mintázatok lesznek, a tovagyűrűző hatások pedig mederbe terelik egész életünk alakulását.
Hogyan forog az agya az egészséges önbizalmú embernek? Vajon mit tanulhatunk tőle?
1.A problémákra lehetőségként tekint. Fejben máris elemzéseket végez, megoldási forgatókönyveket keres és tesztel. A kiútkeresés körüli próbálkozásokból sokat tanul. Inkább kihívásként, izgalmas fejlődési lehetőségként tekint a megoldáskeresésre, semmint próbatételként, amelyben, ha nem jól teljesít, elbukhatja eddig megszerzett státusát, és megkérdőjeleződhetnek önbecsülésének tartópillérei (például az intelligenciája, a találékonysága, a kézügyessége)
2. Szenvedélye a tanulás. Az életet kalandos utazásként fogja fel, amely számtalan lehetőséget kínál arra, hogy új dolgokban, új készségek elsajátításában próbálja ki magát. A valamiben jobbá válást tanulási folyamatnak tekinti, nem csügged, ha valami elsőre nem megy, időt és energiát áldoz a gyakorlásra, tökéletesítésre. Mindezt pedig élvezi is! Öröm számára a kísérletezés, amiben a kreativitását és a játékosságát is megélheti.