Az ideológiailag fontos tárgyakból képeznék a tanár szakosokat az NKE-n
Nem tudta maga alá gyűrni a tanárképzést a kormány, ezért kivételezett helyzetbe hozott „saját” egyetemén, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen indíttatna ilyen szakot.
Nem tudta maga alá gyűrni a tanárképzést a kormány, ezért kivételezett helyzetbe hozott „saját” egyetemén, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen indíttatna ilyen szakot.
Gyulán kezdte meg országjárását a TISZA Párt alelnöke. Izrael már hétfőn megtorolhatta volna Irán támadását, de megosztott volt a kabinet. Oroszország már az ukrán műsorszórást is támadja, gazdaság helyett háborúval telt az EU-csúcs első napja. Bíróság előtt a Borkai-botrány ikrei. Csókos vagy szakértő? Hogy kap valaki állami állást a NER-ben? Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A volt elnök szemében a jogállam nem más, mint akadály, amit le kell küzdeni, illetve a hatalom eszköze, amit kényére-kedvére használhat. Abból sem csinál titkot, hogy ha újraválasztják, még inkább ellenőrzése alá vonná az igazságügyi minisztériumot, mert meg akarja védeni a barátait – és megbüntetné az ellenségeit.
Kocsis Máté feleségének már nincs jól fizető állami állása, ahogy Magyar Péternek sincs, de utóbbi közpénzes megbízatásairól máig nem sikerült eldöntenie a kormányzatnak, hogy miért kapta őket. Most éppen az a hivatalos álláspont, hogy csak akkor kap állami megbízást a NER-ben valaki, ha jó szakember, kivéve talán Magyart. De vajon ez mindenkire igaz?
Ronaldóék és Benzemáék nem érthették, miért robban fel a lelátó Budapesten, amikor ők csak a kezdőkörben passzolgatnak. Életem meccse sorozatunk újabb cikke.
Nyílt háborúvá fajulhat az Izrael és Irán közötti bosszúhadjárat, lángba borítva a térséget. De ha mérsékletet tanúsítanak is a felek, eddig tiszteletben tartott határokat léptek át, ami borítékolja az újabb veszélyes lépéseket a jövőben.
Idén különösen érdemes ellátogatni az északnyugat-francia tartományba, Normandiába, ahol szeptember végéig nemcsak a 150 éve itt megszületett nagy hatású művészeti irányzat, az impresszionizmus kiemelkedő alkotóinak műveiben, hanem az általuk inspirált kortárs művészek alkotásaiban is el lehet merülni. Az impresszionizmusnak szentelt fesztiválról Cserba Júlia készített helyszíni beszámolót.
Már beépítették a Windowsba, a közeljövőben a hazai felhasználók asztalára is rákerülhet a világ egyes részein már az operációs rendszer részét képező mesterséges intelligencia. Íme néhány gyakorlati felhasználási lehetőség a mindennapokra.
Robert Ficót tévedés lenne a szlovák Orbán Viktornak tekinteni. Először is messze nem annyira erősek a hatalmi állásai – írja Paul Lendvai a Der Standardban közölt jegyzetében.
A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány Lánczi András konzervatív filozófus tulajdonrészét vette meg.
Már nem a Mi Hazánkkal működne együtt, hanem a Fideszt tartja „prioritásnak” a cseh euroszkeptikus SPD párt, amely tavaly egy olyan budapesti konferencián vett részt, amelyet Toroczkai László pártja szervezett – és amelyre egy orosz befolyásolási hálózat felderítése során az európai titkosszolgálatok is felfigyeltek. A konferencián részt vevő cseh politikust az a francia Nicolas de Lamberterie hívta meg az eseményre, aki egy másik franciával együtt a kémelhárítás látókörébe került. És aki a Mi Hazánk munkatársaként aktivizálta magát, noha a párt állítja, a francia férfi nem tagja a Mi Hazánknak, formális kapcsolatban nem állnak vele.
Az utolsó szalmaszálba kapaszkodnak a magyar könnyűipar képviselői, a kormány előtt van egy szakképzési programjuk, amely szerintük megmentheti a vergődő ágazatot. Gyenes Lídia cikke.
A Daily Telegraphtól a BBC-n át a Financial Timesig számos lap foglalkozik a tegnapi brüsszeli eseményekkel: mint arról a hvg.hu is hírt adott, a Mathias Corvinus Collegium nacionalista jobboldali konferenciáját – melynek helyszínfoglalását korábban többször is visszautasították – a kiérkező rendőrök szakították félbe. A szlovák miniszterelnök nem veszi át az EU új migrációs szabályait, írja a Reuters. A Bloomberg és a New York Times az iráni-izraeli konfliktusról ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Jobban keres most egy felmérés szerint az, aki agresszív gyerek volt, és egyébként is sok klinikailag igazoltan személyiségzavaros, a köznyelvben pszichopatának nevezett ember megy közgazdaságtant tanulni – mutatták ki. Valójában a pénzügyesek és a felső vezetők nagy többsége is lelkileg ép ember, de ettől még sok bajt okoz, hogy a pénzügyi rendszerünk gyakran bátorítja a személyiségzavarosokra jellemző viselkedéseket. Azt is kimutatták, mi köze van mindennek a krokodilsimogatáshoz.
A miniszterelnök politikai igazgatója arról posztolt, ma folytatják.
A brüsszeli rendőrségnek hála úgy érezhette, hogy fontos.
A koronavírus-járványig nőtt a gazdaság, nőttek a keresetek, csökkent az államadósság. 2021 őszén azonban összeomlott a Fidesz gazdaságpolitikája, és erre azóta sem talál ellenszert. Bár a magasra ugró inflációt azóta sikerült leszorítani, a gazdaság tavaly zsugorodott, a költségvetési hiány hatalmassá nőtt, és a kilátások sem fényesek: újabb megszorítások jöhetnek.
Rejtélyes bűnügy tartja izgalomban Amerika Florida államát: egy fiatal nőt egy kereszteződésnél maszkos fegyveresek raboltak el, majd öltek meg négyórányira a lakóhelyétől úgy, hogy előtte sosem járt arra, és senki nem tudja, mit keresett ott. Aztán jött egy furcsa telefonhívás, amiről kiderült, hogy nem az, aminek látszik, és egy nem sokkal korábbi, szintén érthetetlen gyilkosság is hirtelen képbe került
Bármelyik pillanatban revolúcióba fordulhat az elmúlt években megfigyelhető lassú evolúció. A mesterséges intelligencia (MI) akár el is törölheti az okostelefonokat, de a konzervatív jóslatok szerint is észrevehetően megváltoztatja azokat.
A perzsa állam látványos erőfitogtatása egyelőre nem robbantott ki újabb nyílt háborút a Közel-Keleten, és az olaj, illetve az üzemanyagok árát se lőtte a sztratoszférába. De miért nem? És mi történne, ha valóban eldurvulna a helyzet?