Oroszbarát osztráké lett a Sberbank magyar cége, a bécsi parlament már vizsgálódik
Az osztrák törvényhozás azt szeretné kideríteni, miként történhetett meg az értékesítés a szankciók ellenére. Az ügylet iratai közben nyilvánosságra kerültek.
Az osztrák törvényhozás azt szeretné kideríteni, miként történhetett meg az értékesítés a szankciók ellenére. Az ügylet iratai közben nyilvánosságra kerültek.
Nemcsak a bosszút szolgálhatta, de a Wagner-csoport felszámolását is lehetővé teszi Jevgenyij Prigozsin és bizalmasainak halála abban a légi szerencsétlenségben, amely mögött mindenki Vlagyimir Putyin kézjegyét véli felismerni.
Fico radikalizálódott, orosz trollok is segítik a választási harcban. Oroszországnak jó, hogy Európa továbbra is halogatja Bulgária és Románia csatlakozását a schengeni övezethez. Migráció és populizmus, két kemény vita vár a szabadságról visszatérő uniós politikusokra. Tipikus amerikai módszernek minősítik, ahogy visszavonul Európából a Soros-alapítvány. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Nehéz úgy tenni, mintha a gazdaság visszaesésében bármi jó is lenne, de ahogy szinte mindennek, még ennek is vannak pozitív oldalai. De minimum olyanok, amiből még jól is ki lehet jönni némi odafigyeléssel és szerencsével.
Sz. Bíró Zoltán szerint Szijjártónak be kellett volna rendelnie a nagykövetet. A kemény munka meghozta gyümölcsét, ismét a Mészáros-család cégcsoportja a legértékesebb. Minden 10. háziorvosi praxis tartósan betöltetlen, a 300 milliárdért vett lélegeztetőgépek meg a raktárban porosodnak. Ez a Radar, a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Szeretné, ha Trump visszajönne, ő meg tudná menteni az emberiséget – fejtegette a Tucker Carlsonnak adott interjúban.
Elhivatott és tehetséges tanárok pályáját törte ketté a státusztörvény. László, Mónika és Éva könnyeikkel küzdve mesélték el, milyen nehéz volt meghozniuk azt a döntést, hogy ebben az oktatási rendszerben nem tanítanak tovább. Most mindhárman azon vannak, hogy feldolgozzák hivatásuk elvesztését, és új munkát találjanak maguknak.
Ha azt mondják, XIII. kerület, a legtöbbeknek Angyalföld vagy Újlipótváros ugrik be. De van ennek a két jellegzetes városrésznek egy harmadik, kevésbé ikonikus, mégis legalább annyira karakteres kistestvére is. Az izgalmas nevű, ma mintegy 10 ezer lakosú Vizafogót a Duna és a Váci út által közrefogva délről a Dráva utca, északról a Meder utca határolja. Az egyszeri turista itt legfeljebb akkor jár, ha a folyóparton a Margit hídtól véletlenül egészen a Moszkva sétányig korzózik. Esetleg, ha a Dagály Fürdőbe vagy a Duna Arénába készül. Pedig a gyorsan változó Vizafogónak nemcsak a Duna-partját lenne érdemes megismerni.
Szorosabbra húzta a gyeplőt Pakisztánban a hadsereg, új választásra csak hónapok múlva kerülhet sor. A helyzet kialakulásáért felelős a börtönbe zárt Imran Khan volt kormányfő is, aki tévesen gondolta, hogy az ellenzéket letolvajozva ujjat húzhat a katonákkal.
Sherelle Jacobs publicista amellett, hogy cikkében beszél Oroszországról és Kínáról is, kijelenti, a nyugati elit elvesztette bizalmát a szabadságra épülő növekedési modell iránt, a kormányok feladták a szabadpiac támogatását, a jólét lett a cél, az eszköz pedig a bevételek újraelosztása.
A matek-informatika szakos Krisztina még kitart, várja, hogy miként alakul a fizetése új szerződésével, azaz köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban. Az mindenesetre szíven ütötte, hogy 22 éves lánya gyakornokként nettó 50 ezer forinttal többet visz haza. Az iskolájában már most is hiányoznak tanárok, és az is lehet, hogy az egyik kötelező órát meg sem tudják tartani. Mesélt arról is, hiába voltak a gyerekei okosak, és a tanáraikra sem lehet panasz, mégis rengeteg pénzt költöttek magánórákra, hogy a vágyott egyetemre járhassanak.
Akár egy világválogatottat is ki lehetne állítani az idén Szaúd-Arábiába igazolt játékosokból. A királyság álma, hogy meghatározó szerephez jusson a globális futballban és általában a sportban.
A műszaki kutatások újabb és változatlanul időszerű részterülete annak elemzése, mennyi embargós nyugati félvezető található az orosz fegyverekben.
Georg Dornauer szállt már bele pártja későbbi elnökébe, Pamela Rendi-Wagnerbe, de volt, hogy a tiroli központ előtt lobogó helyi pártzászlót saját arcképére cserélte ki.
Mi történik, amikor a keresztapák veszik át az irányítást a politikában? Szétrombolja-e a populista cunami az európai demokráciákat? Kaphat-e menlevelet Lengyelország a jogállam lebontására, csak azért, mert segít Ukrajnának? Mire kíváncsi a Fertő tónál az UNESCO tanácsadó testülete? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Bódi Lóránt Rend a szavakban című munkája a Történettudományi Intézet folyóiratának új számában olvasható.
A Sic Luceat Lux Kft. több ukrán újságcikk szerint az ukrán állami bányacégtől vásárol egy bizonyos ércet, amit aztán az oroszoknak ad tovább, akik a hadiiparban használják azt fel. Beszéltünk a pár év alatt évi 6,6 milliárdos forgalmúvá nőtt cég tulajdonosával, Muradyan Alekszanderrel, aki tagadja az állításokat, azt ugyanakkor elismeri, hogy egy másik vállalkozása Amerikából vásárolt szoftvert ad el Oroszországba, ami viszont szerinte nem tilos.
Drágulhatnak a távolsági buszok jegyei. Légi káosz a briteknél. Kiderült, mi okozta a tűzvészt Hawaii-on. Az afrikai tigrisszúnyog, a nyugat-nílusi láz és a véradás. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Az orosz elnöknek vannak gondjai Ukrajnában, viszont a Közel-Keleten, Afrikában és Kínában erősödik.
„Az emberek nagy többsége nem kíváncsi a valós történelemre, sokkal vonzóbb a mesékben, mítoszokban, különböző hibáztatásokban élni. Ez utóbbinak ráadásul erős hagyománya van a történelmünkben” – vallja Ritter György történész, a Magyar Nemzeti Levéltár főlevéltárosa, aki az év elején védte meg a magyarországi németekről szóló doktori disszertációját. Szülőfalujában, Solymáron beszélgettünk.