Remifemin Plus
Remifemin Plus
Tetszett a cikk?

Az egészséges ételektől kezdve a hormonmentes készítményeken át a szépségiparig: mindegyik szegmensben új célcsoportként jelent meg a változókorú nő. Persze a vonzó külső szinten tartása közben nem szabad elfeledkezni a belső változások kezeléséről és elfogadásáról sem.

Nincs mese, az életünk szerves része lett az anti-aging. Aki kicsit is odafigyel magára, és elmúlt 40 vagy 50 éves, az tudja, mit jelent ez. A mai nők egyrészt szeretnének minél tovább fiatalabbak maradni (vagy legalábbis annak tűnni), másrészt sokaknak szükségük is van arra, hogy fittebbek, vitálisabbak legyenek, mint néhány generációval korábban élő felmenőik. Ennek több oka lehet, sőt, akár több tényező is dominálhat paralel módon. A mai nők általában később szülnek, egyre feljebb tolódik a nyugdíjkorhatár is, de az orvostudománynak köszönhetően magasabb kort is élhetnek meg azok, akik tudatosan odafigyelnek magukra. Van, aki épp új párkapcsolatot kezd, mások azért szeretnének fizikailag és szellemileg is frissek maradni, hogy minél tovább élvezhessék a közösen együtt töltött időt az unokákkal. Az pedig tény, hogy jópáran vannak, akik a minőségi élet hosszú távú fenntartásának fontosságára a menopauza környékén döbbennek rá igazán.

Ha anti-agingről van szó, az elsők között tárta szélesre a karját a szépségipar a változókorú nők előtt. Nem véletlenül: a negyvenes évek közepétől elkezd csökkenni a petefészkek hormontermelése, a sejtek, szövetek víz- és zsírtartalma nagymértékben csökken, mindezek miatt pedig a bőr vékonyodni kezd, egyre mélyebb ráncok jelennek meg, szárazzá, sérülékennyé válik, veszít a rugalmasságából, feszességéből, de haj- és körömproblémák, vagy szemszárazság is jelentkezhet.

Nem mindegy, mit gondolunk az anti-agingről

Szakértők szerint azonban az anti-aging nem egyenlő az arc felvarrásával vagy más, drasztikusabb jellegű szépészeti beavatkozásokkal, sőt! A „szépen és egészségesen öregedni” folyamat nem itt kezdődik, viszont rengeteg mindent felölel(het). Nevezetesen új utak keresését, amelyek külső és belső megújuláshoz vezetnek. Az arcápolásnál például hiába maradunk hűségesek hosszú évekig egy bizonyos márka egyetlen termékéhez, ha nem nyújt már megfelelő eredményt. Nyitni kell az új felé! Ugyanis minél több hasznos összetevőt juttatunk a bőrbe, annál egészségesebben és fiatalosabban lehet nemcsak kinézni, de működni is, és ma már tényleg számtalan fantasztikus újdonság közül lehet választani.

Egyes szakértők szerint az egyik legfontosabb tanács, amit a változókorú nők megfogadhatnak, az az, hogy az arcszérumokat és -krémeket az életkori besorolás helyett mindig a saját bőtípusuk (száraz vagy zsíros), valamint az aktuális bőrproblémáiknak megfelelően (ráncok, pigmentfoltok, pattanások, rosacea stb.) válasszák ki. Az is fontos, hogy a civilizációs ártalmakkal teli világban az egyre érettebb bőr kezelésére érdemes olyan túlélőkészletet tartani otthon, amelyben a következő top hatóanyagok vannak a napi rutinban:

– fényvédő krém: széles spektrumú fényvédő formula, amely az UVA és UVB sugarak ellen egyaránt véd.

– retinolos szérum: nagy szerepe van a sejtregenerálásban.

– antioxidáns arckrém: felveszi a harcot a kollagénromboló szabad gyökök ellen, megelőzi a ráncképződést.

– AHA-tartalmú hámlasztó: az elhalt hámsejtek eltávolításával a bőr regenerálódásáért és a sejttermelésért felel.

– bőrazonos vegyületet tartalmazó termék (például ceramid, lecitin, hialuronsav, urea, proteinek stb.): segítik a bőr külső védőrétegének egészségesen tartását, fokozzák a bőr ellenálló-képességét, megakadályozzák a bőr vízvesztését, amellyel simává és puhává varázsolják, plusz drámaian javítják a bőr szerkezetét és tónusát.

– peptidek: fokozzák a kollagéntermelést.

Ha ezek mégsem segítenek megfelelő módon, ma már fantasztikus esztétikai arckezelések közül lehet választani, és itt messze nem a plasztikára gondolunk, hanem a természetes megoldásokra.

A nem látható helyeken is szépítkezzünk

A változókori bőr- és hajproblémákon túl azonban más változásokkal is szembe kell nézni. Például a menopauza miatti belső tünetekkel, amelyekre a kozmetikai ipar vívmányai nem nyújtanak megoldást.

Az alvászavart, a hőhullámokat, a hüvelyszárazságot, az ingerlékenységet, a csökkent koncentrációt, a szorongást és egyéb diszkomfortérzeteket kívülről nem lehet orvosolni, ehhez meg kell találni azokat a hormonmentes, természetes alapanyagokból álló készítményeket, amelyek remek kiegészítői lehetnek az anti-agingnek.

Aki a bőrápolásban a természetesség híve, és az anti-aginget sem keveri össze a szükségtelen plasztikáztatással, az előbb-utóbb felfedezi a menopauza kezelésére szolgáló natúr megoldásokat is. Például a gyógynövények vagy a szervezetazonos anyagok fantasztikus erejét, amelyek nemcsak helyileg vagy külsőleg, hanem belsőleg alkalmazva is finoman hangolják át a női szervezet működését ebben az átmeneti időszakban. Sokaknak kifejezetten fontos, hogy a hormonterápiákkal szemben természetes alapú és hormonmentes alternatívákat használhassanak. Ilyen például a jól ismert hialuronsav, amely nemcsak a bőrön vagy töltőanyagként használatos, hanem az intim területeken, a hüvelyhámon jelentkező hormonhiányos problémák, például a hüvelyszárazság helyreállítására is jól beválik. Számos gyógynövény támogató erejét, jótékony hatását is sok változókorú nő használja ki, hogy csak a legfontosabb gyógynövényeket említsük: a komló, a poloskavész, a barátcserje, a cickafarkfű vagy az orbáncfű – egyikükben sem lehet csalatkozni.

Fontos, hogy a nők az öregedés elleni küzdelemben a helyén kezeljék a változókort. Azaz, miközben mindent megtesznek a legjobb külső megtartásában, s akár a drágábbnál drágább krémekkel kenik a bőrüket, a belül zajló változásokat se hagyják figyelmen kívül. Hiszen ma már innovatív, egészségtudatos termékekkel lehet igazán egyensúlyt teremteni a külső és a belső változások között.

Phytotec Hungária Bt.


Az oldalon elhelyezett tartalom a Remifemin Plus forgalmazója, a Phytotec Hungária Bt. közreműködésével jött létre, előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.