Ebben a pillanatban is ezrével keringenek a fejünk felett a műholdak, amelyek különböző méréseket, megfigyeléseket végeznek a földfelszínnel kapcsolatban mind kereskedelmi, mind pedig állami megrendelésekre. A piac egyre növekszik, és a HUSAT program révén Magyarország is a részesévé kíván válni.
A Föld körül keringő műszerek segítik az emberiséget a bennünket körülvevő világegyetem megismerésében, megértésében, ám legalább ekkora segítséget nyújtanak Földünk működésének, az emberi tevékenységek hatásainak elemzéséhez is.
Egyáltalán mekkora egy földmegfigyelő műhold?
Milyen műszereket visz magával egy ilyen eszköz?
Milyen méréseket, vizsgálatokat lehet vele végezni?
Mekkora a tumultus, ha valaki műhold-időt szeretne bérelni magának azért, hogy a számára fontos földi területekről információkat, elemzett adatokat szerezzen?
Többek között ezekről a kérdésekről, illetve a HUSAT műholdprogramról is beszélgettünk a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. szakemberével, Dr. Sik András Chief Geodata Officer-rel.
Az beszélgetés a HVG BrandLab Youtube-csatornáján is elérhető:
Az ukrán drónkülönítmény jelenleg még elképesztő hatékonysággal okoz kárt az oroszoknak, de hamarosan visszatérhetünk a 2022 előtti világba, ahol még egy filléres eszközzel nem lehetett kiütni egy milliárdos harckocsit. Hogyan néz majd ki a jövő légvédelme, amely jobban védekezik a drónok ellen?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását 1637-ben. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A Fidesz által rajongott amerikai elnök kritikájával indult a fesztivál. Németh Zsolt azt mondta, nem ukránellenesek és nem oroszpártiak, sőt a kormánypárt az EU oldalán áll.