Ebben a pillanatban is ezrével keringenek a fejünk felett a műholdak, amelyek különböző méréseket, megfigyeléseket végeznek a földfelszínnel kapcsolatban mind kereskedelmi, mind pedig állami megrendelésekre. A piac egyre növekszik, és a HUSAT program révén Magyarország is a részesévé kíván válni.
A Föld körül keringő műszerek segítik az emberiséget a bennünket körülvevő világegyetem megismerésében, megértésében, ám legalább ekkora segítséget nyújtanak Földünk működésének, az emberi tevékenységek hatásainak elemzéséhez is.
Egyáltalán mekkora egy földmegfigyelő műhold?
Milyen műszereket visz magával egy ilyen eszköz?
Milyen méréseket, vizsgálatokat lehet vele végezni?
Mekkora a tumultus, ha valaki műhold-időt szeretne bérelni magának azért, hogy a számára fontos földi területekről információkat, elemzett adatokat szerezzen?
Többek között ezekről a kérdésekről, illetve a HUSAT műholdprogramról is beszélgettünk a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. szakemberével, Dr. Sik András Chief Geodata Officer-rel.
Az beszélgetés a HVG BrandLab Youtube-csatornáján is elérhető:
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.