Gyilkos iroda: hogyan kezeljük a mérgező kollégákat?
Mindent jobban tudó munkatársak, hátunk mögötti sugdolózás vagy szemtől szembe kapott támadások, leszavazott ötletek minden értekezleten. Sajnos sokunknak ismerős.
Mindent jobban tudó munkatársak, hátunk mögötti sugdolózás vagy szemtől szembe kapott támadások, leszavazott ötletek minden értekezleten. Sajnos sokunknak ismerős.
A napokban jelent meg Singer Magdolna író, gyásztanácsadó Érző férfiak – 18 személyes történet veszteségekről és feldolgozásról című kötete. Molnár András informatikus történetéből választottunk ki egy hosszabb részletet.
Az élőlények számára a legnagyobb stresszt a bizonytalanság okozza: azok a helyzetek, szituációk, amikor úgy érezzük, nincs lehetőségük dönteni, nem a mienk a kontroll. Ennek az egyik legijesztőbb és sajnos egyre gyakoribb megnyilvánulása a pánikbetegség. Márky Ádám orvos, mindfulness-tréner írása.
Ebben nagyon különbözünk egymástól.
Egy gyermek megfoganása mindig megannyi történet, hangulat, érzés, titok és párkapcsolati dinamika. De vajon mi történik férfi és nő szexualitásával ezután? Hogyan befolyásolja a pár korábbi szexuális élete a várandósság alatti intimitást és a szülés utáni időszakot?
Napjainkban a férfiakkal foglalkozó kutatások száma emelkedőben van, pedig azt hinnénk, "a teremtés koronáiról" már mindent tudunk.
Az empátia vagy az érzelmeink szerepéről szóló kötetek mellett több olyan személyes sorsot feldolgozó történet is bekerült az idei pszichológiai újdonságok közé, amelyek a főhős küzdelmein túl önmagunkhoz is közelebb vihetnek. Íme, karácsonyi könyvajánlónk.
Mindannyian tudjuk, hallottuk, hogy semmilyen film, rajz nem helyettesítheti a gyerek számára azt az élményt, mint amikor felolvasunk neki. Mi zajlik pontosan a gyermekben, mi az, amivel ilyenkor a felnőttkor feszültségeinek feldolgozását is megalapozza?
Vágyainkkal kapcsolatban a legnagyobb kérdés – akár beteljesülnek, akár csak küszködünk miattuk –, hogy valóban saját kívánságainkról van-e szó, vagy pedig mások életét élve, mások óhajait tesszük magunkévá, és próbáljuk meg elérni őket.
A gyermek számára a világegyetem egységét és biztonságát a család jelenti. Ha ez megbomlik, számára a világegyetem összeomlik.
A negyvenes éveink közepén ismét feltesszük magunknak a kérdést: mi az életünk értelme? Ez fordulópontot hozhat, különösen, ha életünk első felében olyan utat követtünk, amelyet inkább az motivált, hogy megfeleljünk a külső elvárásoknak.
Hogy ne mindig az történjen az ágyban, amit a másik akar. Vagy amit mi akarunk.
A metoo# korszakában különösen aktuális.
Kifejezetten azért zarándokoltam el a taiko japándobosokhoz, hogy megfejtsem, mit ad az együtt dobolás ősi ereje.
A kutatásban nem ismerték azt a kifejezést, hogy „attól függ”.
Újságírói pályafutást cserélt regényírásra, könyveit tízezrek vásárolják, előfordul, hogy három-négy embernek dedikál egyetlen példányt – hogyan lett az álmodozó gimnazistából sikeres üzletasszony?
A hálószobatitkok után talán a pszichológusi rendelőben zajló munka szüli a legnagyobb kíváncsiságot az emberben, amibe most egy kis betekintést nyerhetünk egy új könyv- és beszélgetéssorozat által.
Vincent van Gogh életében már gyermekkora óta jelen volt az üres szék metaforája, és hangsúlyosan újra felbukkant, amikor festőtársával, Paul Gauguinnel drámaira fordult a kapcsolata.
Az aktuális kapcsolati állapot megítéléséhez legalább annyi józanságra és határozottságra van szükség, mint magához a szakításhoz.
A nagy önérvényesítési kísérletek közepette nem egyszer vallunk kudarcot, mert túl passzívvá vagy épp agresszívvá válunk. Miért futjuk ugyanazokat a meddő köröket a munkahelyi és a családi konfliktusok során? A HVG Extra Pszichológia Szalonjában kiderült, hogy nem is túl bonyolult a hatékony önérvényesítés receptje.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.