Carpe diem! Ez a trend, de miért árthat, ha csak a mának élünk?
Jó dolog a carpe diem, de csak akkor igazán pozitív hatású, ha elhelyezhető a személyes történelmi idősíkba. Ha a jelen mellett megjelenik a múlt és a jövő is.
Jó dolog a carpe diem, de csak akkor igazán pozitív hatású, ha elhelyezhető a személyes történelmi idősíkba. Ha a jelen mellett megjelenik a múlt és a jövő is.
A képzelt riportot a jelen Tolsztojával Cserna-Szabó András író készítette.
Magyarországon is igen népszerű A Titok című könyv, mely áltudományos fejtegetéssel toborozza az univerzum rezgéseiben hívőket. Nem naiv balgaságról van szó: az elmélet kifejezetten ártalmas és bántó lehet.
Az önismeret rögös, de dicsőséges útjának egyik állomása lehet.
A reziliencia csodája bárki számára elérhető. Kiss Enikő Csilla pszichológusprofesszor tippjei.
Fizikai és a mentális egészségünk nem ajándékba kapott és örökké tartó ajándék, saját magunknak is sokat kell tennünk azért, hogy jóllétünk, elégedettségre és boldogságra való képességünk szinte a körülményeinktől függetlenül növekedjen. Márton-Koczó Ildikó tréner, coach 5 tippje.
Mind a múlt elhallgatása, mind az előző viszonyok kiteregetése megmételyezi a kapcsolatot. Vajon mi az ideális megosztása szerelmi múltunknak?
A szülők sokszor igyekeznek megkímélni a gyereket, és úgy tesznek, mintha minden rendben lenne. Hiába, a gyerek pontosan tudja, érzi a bajt. Hogyan működik ez a csodálatos radar?
A titok mágnesként működik: magához vonz egy csomó másik titkot is – hallhattuk a két népszerű pszichológus, Hevesi Krisztina és Orvos-Tóth Noémi teltházas előadásán.
A régi, tipikus apaszerepnek, úgy tűnik, befellegzett. Az apákon azonban továbbra is nyomás van, csak teljesen más, mint korábban.
Ha irracionális elvárásokkal közelítünk a párkapcsolati gondokhoz, ne csodálkozzunk, ha kudarcba fullad a kapcsolatunk. Orvos-Tóth Noémi pszichológus írása.
Aki járt már valaha pszichoterápiára, pontosan tudja, milyen nehéz beszámolni arról, mi történik az üléseken. A Kiki a csoportban pontosan mutatja meg a terápia belső történéseit, és ez csak ritkán történik meg filmekben.
Mi lenne, ha kiderülne, hogy lelki egyensúlyunkat nem is a gének, a kisgyermekkori traumák vagy a környezet káros hatásai befolyásolják a leginkább, hanem a szervezetünkben élő egysejtű organizmusok milliárdjai? Egyre több tudományos kutatás feszegeti ezt a pszichológiát is fenekestül felforgató kérdést.
Van egy hely, ahol a legféltettebb titkainkat is megoszthatjuk, senki sem ítél meg.
A családunk igaz története sokkal több sztorik összességénél. Kádár Annamária pszichológus írása.
Sokan döntenek úgy, hogy hosszabb-rövidebb ideig külföldön próbálnak szerencsét. Jó tudni, hogy amilyen nehéz döntés a külföldi munkavállalás, legalább olyan nehéz befejezni a kinntartózkodást.
Nem úgy, mint az átlagos erkölcsi érzékkel rendelkező emberek.
A titok egy kapcsolatban hosszútávon romboló hatású, így van ez akkor is, ha soha nem derül fény rá, és akkor is, ha igen. A tényleges kimenetel többek között attól függ, milyen a résztvevők személyisége, érzelmi érettsége, önismerete, milyenek a kapcsolati mintáik. Porkoláb-Minarik Annamária pszichológus cikke.
Hasonlít a zugiváshoz, még ha alapvetően két egymástól eltérő kórképről van is szó. Hogyan gyógyulhatunk meg?
A kényszeres döntések valóban kényszeresek tudnak lenni.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.