Nem mindenkinek jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok
Bízunk-e a jövőnkben? – ez a kérdés.
Bízunk-e a jövőnkben? – ez a kérdés.
A filozófia nagy kérdése, hogy kik vagyunk, immár kiegészül azzal, hogy kikkel állunk kapcsolatban. Évmilliók óta élünk hálózatokban. Viszonyainkba ágyazottságunk azt jelenti, hogy együtt kell működnünk társainkkal, és bár befolyásolnak bennünket, mi is befolyásoljuk őket.
Nem csak a belső hat a külsőnkre – fordítva is igaz.
A betegek másképp dolgozzák fel a társas ingereket.
Mi köze Stanley Milgram híres áramütéses kísérletének a tiszazugi arzénes asszonyokhoz? Ez is kiderül abból a most megjelent tudományos kötetből, amely a pszichológiai szempontokat is mérlegelve feltárja, amit az évszázaddal ezelőtti bűnügyről tudni lehet.
Vagy éppen ön az? Hogyan hozzunk létre mindezek ellenére viszonylag normális keretek között működő családot?
Egy kutatás annak is a nyomába eredt, miért hajlamosabbak rá egyesek.
Jó dolog a carpe diem, de csak akkor igazán pozitív hatású, ha elhelyezhető a személyes történelmi idősíkba. Ha a jelen mellett megjelenik a múlt és a jövő is.
A képzelt riportot a jelen Tolsztojával Cserna-Szabó András író készítette.
Magyarországon is igen népszerű A Titok című könyv, mely áltudományos fejtegetéssel toborozza az univerzum rezgéseiben hívőket. Nem naiv balgaságról van szó: az elmélet kifejezetten ártalmas és bántó lehet.
Az önismeret rögös, de dicsőséges útjának egyik állomása lehet.
A reziliencia csodája bárki számára elérhető. Kiss Enikő Csilla pszichológusprofesszor tippjei.
Fizikai és a mentális egészségünk nem ajándékba kapott és örökké tartó ajándék, saját magunknak is sokat kell tennünk azért, hogy jóllétünk, elégedettségre és boldogságra való képességünk szinte a körülményeinktől függetlenül növekedjen. Márton-Koczó Ildikó tréner, coach 5 tippje.
Mind a múlt elhallgatása, mind az előző viszonyok kiteregetése megmételyezi a kapcsolatot. Vajon mi az ideális megosztása szerelmi múltunknak?
A szülők sokszor igyekeznek megkímélni a gyereket, és úgy tesznek, mintha minden rendben lenne. Hiába, a gyerek pontosan tudja, érzi a bajt. Hogyan működik ez a csodálatos radar?
A titok mágnesként működik: magához vonz egy csomó másik titkot is – hallhattuk a két népszerű pszichológus, Hevesi Krisztina és Orvos-Tóth Noémi teltházas előadásán.
A régi, tipikus apaszerepnek, úgy tűnik, befellegzett. Az apákon azonban továbbra is nyomás van, csak teljesen más, mint korábban.
Ha irracionális elvárásokkal közelítünk a párkapcsolati gondokhoz, ne csodálkozzunk, ha kudarcba fullad a kapcsolatunk. Orvos-Tóth Noémi pszichológus írása.
Aki járt már valaha pszichoterápiára, pontosan tudja, milyen nehéz beszámolni arról, mi történik az üléseken. A Kiki a csoportban pontosan mutatja meg a terápia belső történéseit, és ez csak ritkán történik meg filmekben.
Mi lenne, ha kiderülne, hogy lelki egyensúlyunkat nem is a gének, a kisgyermekkori traumák vagy a környezet káros hatásai befolyásolják a leginkább, hanem a szervezetünkben élő egysejtű organizmusok milliárdjai? Egyre több tudományos kutatás feszegeti ezt a pszichológiát is fenekestül felforgató kérdést.
Az oldalon elhelyezett tartalom a HVG Extra Pszichológia közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.