Létezik ennél különlegesebb Mercedes? - fotók

Exkluzív, limitált szériás SLS AMG GT3-as sportautóval ünnepli 45- születésnapját a Mercedes gyári tuningrészlege, az AMG. A gyűjtőknek szánt különlegességből mindössze 5 darab készül az affalterbachi főhadiszálláson.

  • unknown unknown
Létezik ennél különlegesebb Mercedes? - fotók

Mint a Mercedes közleményéből kiderül: a 6,3 literes, V8-as erőforrással hajtott, sirályszárnyú modell minden egyes példányát kézzel készítik. Az autó szívének beszerelésekor a Német Túraautó Bajnokság (DTM) négyszeres bajnoka, a szériától 2008-ban visszavonult AMG-nagykövet, Bernd Schneider segédkezik az AMG illetékes szakemberének.

A matt grafit színezetű autót kívül-belül megvadították: számos helyen plakettek, kisebb-nagyobb feliratok jelzik, hogy limitált szériás különlegességről van szó, az utastér pedig igazi versenyautós. Sportkormány, sportülés, hatpontos biztonsági öv és bukókeret fogadja a sofőrt és az utasokat.

Mercedes SLS AMG GT3 45th Anniversary - fotók
Mercedes

A különféle GT-futamokon idén 32 győzelmet arató SLS GT3 különleges változatához 426 ezer euróért, azaz potom 126 millió forintért juthatnak hozzá azok, akik ezt megengedhetik maguknak. Az árban az exkluzív átadás is benne foglaltatik: erre az AMG központjában, Affalterbachban kerül majd sor, ahol a vásárló figyelemmel kísérheti, ahogyan Schneider és az AMG munkatársa a helyére illeszti a hajtóművet, körbevezetik a gyárban, s kérésre akár vezetéstechnikai leckét is kaphat a DTM legendájától.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.