Van egy cég, ami lassan a Teslánál is jobban hype-olja magát
Még neve sincs hivatalosan a kínai hátterű Fraday Future autójának, de már 700 lóerős szupersport-autó és egy Tesla ellen küldik csatába. Biztos nem véletlenül.
hvg.hu
A semmiből bukkant fel a Faraday Future, még az idei januári Las Vegas-i elektronikai szakkiállításon (CES). A kínai cég nem kevesebbre vállalkozott, minthogy egy év alatt egy Tesla-rivális SUV-ot fejleszt.
A teljes valójában még nem is látott járműről, most közzé tettek egy videót, amelyben az erősen álcázott autó egy Bentley Bentayga, Ferrari 488 GTB, és a Tesla Model X ellen fut versenyt. Még a videó is csak előzetes, de biztosan nem vallottak szégyent ha kirakták. Ehhez pedig a Tesla ellenében, elvileg jobb, mint 3.1 másodperces 0-100 Km/h-s gyorsulás kell.
Az autót tehát a 2017-es CES-en mutatnák be, de kérdés, hogy összejön-e. A cég ugyan halad a fejlesztésekkel, de a Bloomberg nem régi beszámolója szerint a céget is birtokló LeEco nevű cég komoly anyagi problémákkal küzd. Ennek oka, hogy a LeEco egyfajta "esernyőként" szolgál, ami több vállalkozás számára is biztosítja a számukra szükséges anyagi forrást. A kínai cég azonban a számtalan pénzügyi vállalkozása révén kezd kifogyni a keretéből, amit minden részleg, többek között az autókkal foglalkozó Faraday Future is megérezhet.
A Faraday Future, két éve kezdte meg a működését Kaliforniában egy korábbi Nissan kutatási létesítmény helyén. Egymás után csábították el a Ferrari, a Ford, a BMW, a Tesla, a General Motors, a Google, a SpaceX és a Facebook legjobb embereit. Többek között a BMW i8 vezetőtervezője, a SpaceX akkumulátor-specialistája, a Ferrari egyik korábbi tervezője igazolt hozzájuk hogy megalkossák a Tesla Model X-et verő autójukat.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.