Ötéves korára rozsdásodik a Ferrari – beperelték a kereskedőt

Manapság, amikor az átlag autókra is 10-12 évnyi átrozsdásodás elleni garanciákat vállalnak a gyártók - igaz néha trükkös feltételekkel -, akkor egy vagyonokba kerülő szupersportautónak illene kibírnia legalább ugyanennyit.

  • hvg.hu hvg.hu
Ötéves korára rozsdásodik a Ferrari – beperelték a kereskedőt

Egy moszkvai vevő vásárolt hat évvel ezelőtt egy Ferrari FF-et, amely a márka első összkerék-hajtású autója volt, mondhatni, kifejezetten napi használatra szánt utazóautó. Persze V12-es és 600 lóerős motorral.

A hosszú ideig várt autó, amely egyedi részeltekkel felszerelt karbon belső kiegészítőkkel érkezett, 20 colos Daytona-stílusú kerekekkel, a kormánykerekén LED-es fordulatszámmérővel 18 millió rubel feletti összegbe került, ami nagyjából 87 millió forintot jelentett hat éve is. Mígnem, az autó ötéves korára elkezdett szépen rozsdásodni a hátsó lámpák környékén. A tulaj szerint a helyzet azért is tragikus, mert leginkább garázsban állt az autó, összesen 12 ezer kilométert tett meg vele az elmúlt években.

A díler, akitől vette a kocsit azt mondta, a hároméves garancia lejárt a kocsit javíttassa meg saját költségén a tulajdonos. Persze felmerült, hogy a tulaj megütötte kocsit, ami ezt követően kezdett „kivirágozni”. Később, talán a kereskedő is érezhette, hogy ez nem teljesen vállalható eljárás, felajánlotta, hogy a rozsdásodó elem cseréjét elvégzik térítésmentesen, de a fényezést már a tulajnak kellene állnia, ami önmagában 19 ezer euró – írta a topnews.ru.

A tulaj szerint viszont elfogadhatatlan, hogy egy Ferrari hat év után rozsdásodni kezd, és perre vitte a dolgot, a kocsi újkori árát visszakövetelve.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?