Nagyot lépett a Jaguar: 2020-tól az összes autójában lesz elektromos meghajtás

Szép lassan búcsút inthetünk a (csak) belső égésű motorral szerelt Jaguaroknak, a cég radikális változtatásra készül.

  • hvg.hu hvg.hu
Nagyot lépett a Jaguar: 2020-tól az összes autójában lesz elektromos meghajtás

Az ma már nem is lehet kérdés, hogy az autózás jövőjét egyértelműen az elektromos autók elterjedése jelenti. És miközben a fejlett országok vezetői egymás után hozzák azokat a döntéseket, amelyekkel előbb-utóbb, de betiltják az adott országban a belső égésű motorral szerelt autók gyártását, a cégek is gőzerővel dolgoznak azon, hogy megfelelő alternatívát tudjanak nyújtani a benzin- és dízelüzemű autók helyett.

Hogy melyik folyamat/döntés katalizálja jobban a másikat, azt nehéz lenne eldönteni, az viszont biztos, hogy újabb céggel bővül az elektromos és hibridautókban gondolkodók listája. A Jaguar csütörtökön jelentette be, 2020-tól, vagyis bő két év múlva már csak elektromos hajtásláncot is tartalmazó autókat fognak gyártani.

A bejelentés apropóján rögtön be is mutattak két koncepciót, ezek pedig egyszerre testesítik meg a cég múltját és jövőjét. Az egyik ilyen autó egy 1968-as gyártású Jaguar E-Type, ami az átalakítás után már a beszédes, E-Type Zero nevet viseli. A kocsiban egy 40 kWh-s akkumulátorcsomag biztosítja a körülbelül 272 km megtételéhez elegendő elektromos áramot. A Roadster egyébként 5,5 másodperc alaatt tenné meg a 0-100 km/h-s sprintet.

Jaguar
Jaguar

A Future-Type a múlt helyett a jövőbe tekint, egészen 2040-ig. A kocsi teljesen önvezető módban gondolkodna, és minden bizonnyal elektromos meghajtást adnak majd alá.

Jaguar
Jaguar

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?