Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A McLaren piros, ívelt logóját minden autószerető ember ismeri. De mit is jelent pontosan?
Az autógyártók logóira szinte kivétel nélkül érvényes, hogy egy izgalmas történet húzódik meg mögöttük. Ott van például a Skodáé, amit mindenki jól ismer, az eredetével azonban már jóval kevesebben vannak tisztában. (Ha kíváncsi rá, honnan is származik a "tarajos nyíl", kattintson ide.)
Hasonló a helyzet a McLarennel is, amelynek logóját minden autószerető ember fejből tudja: egy ívelt, piros, félkörszerű alakzat. Semmivel sem lehet összetéveszteni, de hogy miért lett éppen ez, azt valószínűleg csak kevesen tudják. A Carfection azonban egy videó segítségével magyarázta el.
Alapvetően többféle története is van a logónak. Az egyik a hivatalos, amely szerint a piros jel valójában nem más, mint a kocsi aerodinamikai kialakításából fakadó légörvény megmintázása.
A másik magyarázat szerint a logó valójában a McLaren múltjából fakad, és két ikonnak is az eredménye lehet. Az egyik a Marlboro logója, a másik pedig a kivimadár ábrázolása. A dohányipari cégnek köszönhető, hogy Ron Dennis és Bruce McLaren cégeit sikerült összehozni, amely a Forma–1-es csapat megalakulásához vezetett. Ennek köszönhetően az embléma valójában a Marlboro piros csíkját ábrázolja, bár ezt Wokingban senki sem ismerné el – pláne azóta, amióta a cég a Ferrarihoz pártolt át.
És akkor ott van még a kivimadár, amit Bruce minden autójára odatett. Az állat ugyanis Bruce McLaren hazájának, Új-Zélandnak a nemzeti állata, ami az évek alatt egyre változó formában került a kocsira.
Hogy ezek után ki melyiket hiszi el/szeretné elhinni, az már egyéni döntés kérdése.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.