MTI/hvg.hu

Michelisz Norbert, a Hyundai magyar pilótája nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonját, miután az idényzáró malajziai futamon összetettbeli riválisa műszaki hiba miatt nem szerzett pontot, a magyar versenyző pedig ötödik lett.

A szezonzáró hétvégén drámai végjátékban nyerte meg a bajnoki címet: az első futamban diadalmaskodva előbb 27 pontra növelte az előnyét, ám a második futamon csak a nyolcadik helyen végzett: az esőben kicsúszott, és a 13. helyről csak a nyolcadik helyig tudott visszakapaszkodni. A második futamot az argentin Guerrieri nyerte és ezzel tíz pontra csökkent Michelisz előnye.

A végső győzelem a legutolsó futamon, az első és második helyről induló Michelisz és Guerrieri között dőlt el: az első körökben az argentin versenyző állt jobban, ám motorhiba miatt lelassult, és visszaesett, így Micheliszé lett a bajnoki cím.

A 34 éves, hímesházai születésű Michelisz pályafutása legnagyobb sikerét érte el Sepangban a WTCR bajnoki címének megszerzésével, 2017-ben az akkor még túraautó-világbajnokságnak (WTCC) nevezett sorozatban volt második.