szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Biciklire se érdemes szállni, ha valaki ivott, és a lakásra is érdemes ügyelni.

Ne bízzon a biztosításában húsvétkor az, aki ittasan balesetet okoz. Az így keletkezett kárt ugyanis a biztosítók a vétkes vezetőn is behajtják, akár másfél millió forintig is – hívta fel a figyelmet a CLB. Németh Péter, a biztosítási alkuszcég kommunikációs és online értékesítési igazgatója kiemelte: a baleset kártérítésének elbírálásakor a biztosítók sem tolerálják az alkoholos állapotot, aminek az általuk meghatározott mértéke a vérben kimutatható 0,8 ezrelék. Ez a szint már 1-2 pohár bor vagy sör, netán egy kupica pálinka legurítása után beállhat.

A szakértő emlékeztetett: az ittas vezetőket egyértelműen kizárják a kártérítésből a biztosítók, s az általuk okozott anyagi veszteség mindenképpen őket terheli. Mindez ráadásul nem csak az autósokra igaz. Annak ellenére, hogy az elektromos rollerekre még mindig nincsenek egyértelmű közlekedési szabályok,

a biztosítók a kártérítés elbírálásakor nem tesznek különbséget az ittas járművezető, a részeg kerékpáros vagy az illuminált állapotban elektromos rollerren közlekedő által okozott esetek között.

Ha például részeg kerékpáros vagy rollerező miatt kell egy autósnak elrántani a kormányt, s esetleg összeütközni egy másik járművel, akkor az esetet előidézőnek vállalnia kell az anyagi következményeket.

Nem ez azonban az egyetlen kockázat húsvét idején. A CLB szakértője kiemelte: mágnesként vonzzák a betörőket az olyan ingatlanok, amelyek tulajdonosai kiposztolták a közösségi médiákban az utazásukat. Ettől kezdve a profiknak gyerekjáték, de legalábbis rutinmunka feltérképezni a biztos célpontot, az üres lakást, s így szinte tálcán kapják az ötletet és a potenciális helyszínt is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!