Nem lehet a Robotaxi elnevezés csak a Tesláé

Túl általáno ahhoz, hogy egy cég használja.

  • HVG HVG
Nem lehet a Robotaxi elnevezés csak a Tesláé

A Tesla védjegybe szerette volna jegyeztetni a „Robotaxi” kifejezést, de az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala ezt túl általánosnak találta, ezért elutasította a kérelmet – számolt be róla a TechCrunch. A hivatal egyelőre nem végleges döntést hozott, így a Teslának három hónapja van válaszolni, különben végleg elutasítják a védjegybejegyzést.

A „Robotaxi” név a Tesla tervezett autonóm fuvarmegosztó szolgáltatására utalna, amelyet a vállalat még idén nyáron szeretne bevezetni Austinban. A cég szerint jó ütemben haladnak a fejlesztések, és céljuk, hogy júniusra elindítsák a fizetős, önvezető szolgáltatást. Eközben a „Cybercab” védjegybejelentéseiket már leállították, mivel más cégek hasonló „Cyber” megjelölésekkel rendelkeznek.

Újabb tragikus hónapja volt a Teslának Európában

Egyelőre várat magára a nagy visszapattanás.

A Reuters emlékeztetett arra is, hogy a Tesla nemrég arra figyelmeztetett: az autóipar kilátásait jelentősen befolyásolhatja a globális kereskedelempolitika alakulása. A vállalat ezért három hónapon belül újraértékeli növekedési előrejelzéseit. A Tesla közleménye szerint a politikai környezet gyors változása rövid távon érezhetően hat a keresletre.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?