szerző:
automenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Két éve nyomoz a Budapesti Nyomozó Ügyészség két olyan parkolási ügyben, amely az autós szerint elévült, ám a meg nem...

Képünk illusztráció

Két éve nyomoz a Budapesti Nyomozó Ügyészség két olyan parkolási ügyben, amely az autós szerint elévült, ám a meg nem fizetett parkolási díjat és a pótdíjat ennek ellenére mégis behajtották. A károsult úgy gondolja, okirat-hamisítást követhettek el azok, akik a már be nem hajtható összeg végrehajtásban közreműködtek - olvasható a hvg.hu cikkében.  

Aki tudja, hogy egy követelés elévült, vagyis lejárt, de fennállónak és érvényesíthetőnek tünteti föl, mondjuk úgy, hogy végrehajtási lapot vagy fizetési meghagyást, tehát közokiratot állít ki róla, az bűncselekményt követ el – állította a hvg.hu-nak a károsult Nyuzó Péter budapesti ügyvéf. Kettő, szerinte elévült, ennek ellenére végrehajtásba került parkolási ügy miatt fordult a Fővárosi Főügyészséghez másfél évvel ezelőtt, 2010. július 28-án.

A hvg.hu birtokában lévő beadvány alapján 2010. március 30-án Nyuzó Péter a bankja által megküldött folyószámla kivonatból értesült arról, hogy Kristófy László végrehajtó irodája 260 ezer forintot leemelt a számlájáról. „2010. április 1-jén (az inkasszó után, ami önmagában törvénytelen) postai úton kézhez vettem a kiküldött végrehajtási lapot" – írta a vádhatóságnak az ügyvéd. A dokumentum alapján az általa ki nem fizetett parkolás 2008-as lehet. Ez viszont egy év múlva már elévült, azaz a parkolási társaság nem követelheti a megfizetését – hangsúlyozta az ügyészségnek a férfi. Amennyiben pedig elévült követelésre indít végrehajtást „mind a Budapesti Önkormányzati Parkolási Társaság, mind a cég megbízásából eljáró ügyvédi iroda”, akkor „feltehetőleg okirat-hamisítást követ el” – hívta fel az ügyvéd a Fővárosi Főügyészség figyelmét.

A cikk teljes terjedelmében a hvg.hu portálon olvasható.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!