A járvány végre digitális átállásra kényszerítheti a magyar cégeket
A hazai vállalkozások rohamtempóban igyekeznek pótolni digitalizációs hiányosságaikat. Célzott állami programok nem nagyon vannak, de kedvező feltételekkel lehet hitelhez jutni.
A hazai vállalkozások rohamtempóban igyekeznek pótolni digitalizációs hiányosságaikat. Célzott állami programok nem nagyon vannak, de kedvező feltételekkel lehet hitelhez jutni.
Egy dél-koreai cégnek korábban úgy kellett az emberek után hajítania aprócska hőmérőjét, a koronavírus-járvány berobbanása óta azonban viszik azt, mint a cukrot.
Tömegek veszíthetik el munkájukat az idegenforgalomban a koronavírus miatt, a kiesett bevételt pedig ezermilliárd dollárokban mérik. Néhol azonban még próbálják menteni a szezont.
Kevés dolgot szeretnek az ország mostani vezetői annyira, mint a sportot. Épp ezért a NER eddigi 10 évének összegzésekor úgy érdemes nézni ezt a területet: mi történik akkor, ha valamiben minden áron szeretnének eredményt elérni? Stadionok, sportcsarnokok építésében és világversenyek rendezésében nagyot lépett előre az ország 2010 óta –épp csak a sporteredmények nem akarnak jönni.
Az MNB kétszeresen volt elnökét a rendszerváltás az akkor meg is szűnő Országos Tervhivatal államtitkáraként érte. A HVG 1989 júniusában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Pályájuk összefonódott: 1956-ban mindketten miniszterhelyettesek voltak a pénzügyi tárcánál, 1957-ben egy napon váltották le őket. A későbbiekben a gazdasági reformokon ügyködtek. Tímár Mátyás és Pulai Miklós két hónap különbséggel hunyt el, túl a kilencvenen.
Az MNB mostani elnöke első jegybank megbízatása előtt az szabad választás után máris Antall József államtitkára és tanácsadója lett. A HVG 1990 júniusában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Eurókötvényt bocsátott ki a kormány, mert nem elég kelendőek a lakossági állampapírok.
Az állam által monopolhelyzetbe hozott, kormányhoz közeli vállalkozók érdekeit sértheti az a felajánlás, amelyet magyar vállalkozók tettek, ám javaslatuk süket fülekre talált. Így egyelőre nem kerülnek utcára a külföldön már bevált, maszkot, kesztyűt és fertőtlenítőszert kínáló automaták.
A kormány a veszélyhelyzet kihirdetése óta hozott intézkedésekkel jóval több mint ezermilliárd forintról döntött, ebből dedikáltan a rászorulóknak 14 milliárd jutott .
Több százmilliárd forintnyi közbeszerzéssel és pályázattal vigasztalódhatnak a kormányfőhöz legközelebb álló üzletemberek a következő hónapokban. Orbán Viktor ezúttal is a sajátos elveken nyugvó újraelosztást választotta a rászorulók megsegítése helyett.
Nagyon sok diák veszítette el munkáját, miután gyakorlatilag az összes, őket potenciálisan foglalkoztató hely bezárt. Az egyik iskolaszövetkezet azt mondta, rossz és rosszabb forgatókönyvekkel számolnak.
Az Európai Unió pillérei közül legalább kettőt, a munkaerő és az áruk szabad mozgását is veszélyezteti a járványhelyzet. Vagy sikerül megtartani ezeket, vagy vége a közösségnek. Egyelőre előbbi a valószínűbb.
Az erőltetett iparosítás, az ilyen ágazatokban működő multik támogatása mellett az Orbán-kormány nem erősítette a helyi gazdaságot, ez pedig markánsabbá tette a társadalom kettészakadását – nyilatkozta a hvg360-nak Deák Dániel, akivel a NER tíz évét értékelő sorozatunkban a gazdaságpolitikát elemeztük. Az egyetemi tanár szerint a kormányfő egyetlen célja a hatalom koncentrációja, ezért nemcsak a politikai berendezkedés, de a gazdaság működése is sok tekintetben hasonlóvá válik a Kádár-rendszeréhez.
A friss húsárut kínáló piacokon élő állatokat – és kéz alatt vadállatokat – is árulnak, utóbbiakat belföldön tilos eladni, de exportjukat a kínai állam még támogatja is.
Az amerikai gazdaság nyáron talpra állhat, ha a következő két hónapban újraindítják a koronavírus-járvány miatt leállított termelést - jelentette ki Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter vasárnap a Fox televíziónak adott interjújában.
A Bankszövetség nekrológjában szerepelt a címben idézett minősítés a testület néhány napja elhunyt egykori főtitkáráról. A HVG 1985 februárjában készített portré-interjút Pulai Miklóssal, aki akkor az Országos Tervhivatal elnökhelyettese volt. Alább változtatás nélkül adjuk közre az akkori cikket.
Senki sem tudja még, mekkora visszaesést okozhat a koronavírus-járvány, ám több ország már az intézkedések lazítását vagy legalábbis ennek szándékát jelenti be. Magyarországon is több fegyverrel harcol a kormány, amihez az EU is próbál segítséget adni, ám ennek módja még nem világos. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A magyar kormány a gazdaságvédelem részeként tekint a sportra, ezért erősen védelmébe vette ezt az iparágat is. Dénes Ferenc sportközgazdász a hvg.hu közéleti podcastjának, a Fülkének a vendége.