A járvány végre digitális átállásra kényszerítheti a magyar cégeket

A hazai vállalkozások rohamtempóban igyekeznek pótolni digitalizációs hiányosságaikat. Célzott állami programok nem nagyon vannak, de kedvező feltételekkel lehet hitelhez jutni.

A járvány végre digitális átállásra kényszerítheti a magyar cégeket

Magyarország és a hazai vállalkozások komoly lemaradásban vannak a negyedik ipari forradalomban, a digitalizációban és az automatizálásban. A magyar digitális ökoszisztéma gyengébben teljesít az uniós átlagnál, különösen a lakosság digitális kompetenciái, illetve a kis- és közepes vállalkozások digitális felkészültsége terén nagy a lemaradás.

A digitális fejlettség mérésére széles körben használt uniós Digital Economy and Society Index (DESI) 2019-es jelentése alapján Magyarország a 28 uniós tagállam között a 23. helyen állt – emlékeztet a koronavírus-járvány kapcsán készített iparági felmérésének összefoglalójában az IVSZ Szövetség a Digitális Gazdaságért.

A gazdaság válság utáni talpra állításakor ez súlyos hátrányt jelenthet, hiszen a digitálisan felkészületlen munkavállalók elhelyezkedési lehetőségei éppen úgy kisebbek lesznek, mint a digitális fejlesztések terén lemaradt cégek versenyképessége.

A Thyssenkrupp új jászfényszarui gyáregysége /// Digitális munkaerő
Túry Gergely
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.